Radomsko-przysuska para siatkarzy plażowych pokonała wicemistrzów Polski

/sid/
Damian Słomka (na zdjęciu) i Sebastian Sobczak, w czasie turnieju w Krynicy Morskiej pokonali wicemistrzów Polski w siatkówce plażowej J. Stobiecki
Damian Słomka i Sebastian Sobczak zajęli miejsca 9-12 w pierwszej rundzie mistrzostw Polski seniorów w siatkówce plażowej. Radomsko-przysuska para pokonała w turnieju głównym wicemistrzów kraju, Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka.

W eliminacjach, rozgrywanego w Krynicy Morskiej pierwszego turnieju z cyklu Beach Ball Tour wystartowało 28 drużyn. Pierwsza "ósemka" rankingu mistrzostw Polski została rozstawiona i czekała na kolejnych osiem drużyn, które walczyły w eliminacjach. Wśród ekip, które grały w eliminacjach znaleźli się także Słomka i Sobczak. Para siatkarzy plażowych z naszego regionu bez kłopotów awansowała do turnieju głównego.

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej Słomka i Sobczak pokonali 2:0 wicemistrzów Polski, Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka. Kolejnym rywalem byli mistrzowie kraju, Dominik Witczak i Damian Lisiecki, którzy okazali się lepsi od Słomki i Sobczaka. W meczu "ostatniej szansy" na miejsce w czołowej "szóstce" radomsko-przysuski duet stoczył zacięty pojedynek z Michałem Krymarysem i Krzysztofem Ormanem. W tie breaku, na przewagi wygrali Krymarys i Orman. Ostatecznie Słomka i Sobczak zajęli miejsca 9-12 i awansowali na 9. miejsce w klasyfikacji mistrzostw.