Radosław Kłeczek wygrał Bieg Kazików w Radomiu (zdjęcia)

/sid/
Radosław Kłeczek (z numerem 1) ze Sportingu Międzyzdroje wygrał VI Bieg Kazików. T. Klocek
Radosław Kłeczek ze Sportingu Międzyzdroje, jako pierwszy w historii wygrał po raz drugi, Bieg Kazików. Poprzednio triumfował w Radomiu dwa lata temu.

Zwycięzca pokonał liczącą 10 kilometrów trasę w czasie 30 minut i 19 sekund. Najlepszą wśród kobiet była faworytka, Swetłana Kudelicz z Białorusi, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie.

Bieg Kazików rozegrano po raz szósty. Tegoroczna edycja miała rekordową obsadę. Do mety dobiegło 641 osób. Wśród zawodników liczna grupę stanowili Litwini. Święty Kazimierz, jest patronem nie tylko Radomia, ale także Litwy. W czasie Radomskiego Biegu Dobroczynności, zbierano pieniądze na organizacje wakacji w Polsce podopiecznych Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie.
Dla każdego, kto ukończył bieg czekał na mecie pamiątkowy medal i okazjonalny wypiek z Piekarni Wacyn.