Rajd Dakar. Radomski kierowca odrabia straty

/sid/
Szymon Ruta (z lewej) na czwartym odcinku specjalnym odrobił część strat i awansował na 65. pozycję w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar www.orlenteam.pl
Szymon Ruta, radomianin startujący w Rajdzie Dakar, po pechowym poniedziałku, na czwartym odcinku specjalnym odrobił część strat. Do mety dojechał na 51. miejscu.

Na poniedziałkowym odcinku specjalnym, Ruta miał awarię. Na kilka kilometrów przed metą, w jego toyocie hilux uszkodzeniu uległ napęd przednich kół. Załoga mozolnie pokonywała pozostałe do pokonania kilometry. Samochód kilkukrotnie zakopał się w wydmach.

W nocy, z poniedziałku na wtorek, ekipie serwisowej udało się usunąć usterkę napędu w toyocie hilux i Ruta wystartował do czwartego etapu z Nazca do Arequipa, ale wyruszył na trasę jako 118. zawodnik. Na kolejnych punktach pomiarowych, systematycznie piął się w klasyfikacji kierowców. Na pierwszym, radomianin miał 75. czas. Na drugim awansował o sześć pozycji. Na trzecim punkcie pomiarowym był już na 66. miejscu. Ostatecznie radomski kierowca ukończył odcinek na 51. miejscu i awansował w klasyfikacji generalnej rajdu z 94. na 65. pozycję.

Bardzo dobrze spisuje się Adam Małysz. Na czwartym etapie zanotował 18. czas i zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji rajdu. Wśród motocyklistów Jakub Przygoński z Orlen Team, zajął 9. miejsce. Jacek Czachor finiszował na 34., a Marek Dąbrowski na 100. miejscu. Wśród kierowców quadów, Polacy ponownie zajęli czołowe lokaty. Łukasz Łaskawiec był trzeci, a Rafał Sonik czwarty.

W środę piąty odcinek specjalny z Arequipa do Arica.