Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  KZ

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  ©Kozienice24.pl

  Ukazał się nowy, prestiżowy ranking szkół opracowywany przez miesięcznik Perspektywy. Jest zdecydowanie lepiej niż rok temu. Dobrymi wynikami może pochwalić się Zespół Szkół. II LO w Kozienicach wróciło bowiem do pierwszej 500 najlepszych liceów w kraju, z kolei technikum Zespołu awansowało o prawie sto miejsc.
  Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  ©Kozienice24.pl

  Już po raz dwudziesty pierwszy miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Każdego roku czasopismo publikuje listę 500 najlepszych liceów i 300 techników w kraju, przyznając im tytuły Złotych, Srebrnych i Brązowych szkół.

  Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

  Kozienickie liceum znów wśród najlepszych


  W tym roku po dwóch latach nieobecności do grona 500 najlepszych liceów w kraju wraca II LO w Zespole Szkół w Kozienicach.
  Znalazło się ono na 427. miejscu ze srebrnym znakiem jakości, ex aequo z II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku. Niestety w tej grupie nie znajdziemy I LO w Kozienicach im. Stefana Czanieckiego. Znalazło się ono dopiero na pozycji 720. z brązowym znakiem jakości.

  Obie szkoły wypadły lepiej w perspektywie województwa mazowieckiego. Rok temu II LO miało 117. miejsce, a I LO - 137. W tym roku zajęły kolejno 90. i 132. lokatę.

  Z kolei mazowiecka czołówka należy do szkół warszawskich. Wysoko plasuje się też radomski Kochanowski - 8 w województwie (spadek o dwa miejsca) i 16 w kraju (spadek o 4 miejsca).

  W regionie radomskim spadek z 425 na 472 miejsce w kraju zaliczyło Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach i znajduje się ono obecnie niżej od II LO w Kozienicach.

  W LO bez olimpiad i z przeciętnymi maturami  Trzeci rok z rzędu żadne z kozienickich liceów nie zostało zaklasyfikowane w rankingu maturalnym, gdzie liczone były tylko wyniki egzaminów dojrzałości. Żadna kozienicka szkoła nie znalazła się też w rankingu szkół olimpijskich.

  Jeśli chodzi o Ziemię Radomską, to tu ponownie najlepiej wypada Kochanowski, zajmując 31 miejsce w rankingu liceów maturalnych i 8 wśród szkół olimpijskich w kraju.

  Technikum ze srebrnym znakiem jakości  Zespół Szkół nr 1 może dalej szczycić się swoim technikum, które w stosunku do poprzedniego roku awansowało z 265 miejsca na 186 i uzyskując tym samym srebrny znak jakości. Jest to najlepszy wynik od kilku lat. Wśród techników na Mazowszu zajmuje natomiast 27 miejsce (trzy pozycje wyżej niż w 2018).

  W tym roku inne technika w regionie radomskim również umocniły swoją pozycję, a przez to wyprzedziły nasze o dwa miejsca. Obecnie kozienickie technikum zajmuje tu czwartą pozycję po Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu (22 miejsce w rankingu ogólnopolskim), I Technikum w CKZiU nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Pionkach (143) i Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Iłży (179).

  Kozienickie technikum po kilku latach wróciło też do grona techników z najlepszymi wynikami matur – miejsce 251. Pod tym względem najlepsze w regionie radomskim jest Technikum w ZS Elektronicznych w Radomiu.

  Z kolei zwoleńskie ZSRT w rankingu najlepszych techników na Mazowszu jest 74., a w kraju na 471.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]