Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  KZ

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  ©Kozienice24.pl

  Ukazał się nowy, prestiżowy ranking szkół opracowywany przez miesięcznik Perspektywy. Jest zdecydowanie lepiej niż rok temu. Dobrymi wynikami może pochwalić się Zespół Szkół. II LO w Kozienicach wróciło bowiem do pierwszej 500 najlepszych liceów w kraju, z kolei technikum Zespołu awansowało o prawie sto miejsc.
  Rankig Perspektywy 2019. Spory awans kozienickich szkół

  ©Kozienice24.pl

  Już po raz dwudziesty pierwszy miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Każdego roku czasopismo publikuje listę 500 najlepszych liceów i 300 techników w kraju, przyznając im tytuły Złotych, Srebrnych i Brązowych szkół.

  Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

  Kozienickie liceum znów wśród najlepszych


  W tym roku po dwóch latach nieobecności do grona 500 najlepszych liceów w kraju wraca II LO w Zespole Szkół w Kozienicach.
  Znalazło się ono na 427. miejscu ze srebrnym znakiem jakości, ex aequo z II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku. Niestety w tej grupie nie znajdziemy I LO w Kozienicach im. Stefana Czanieckiego. Znalazło się ono dopiero na pozycji 720. z brązowym znakiem jakości.

  Obie szkoły wypadły lepiej w perspektywie województwa mazowieckiego. Rok temu II LO miało 117. miejsce, a I LO - 137. W tym roku zajęły kolejno 90. i 132. lokatę.

  Z kolei mazowiecka czołówka należy do szkół warszawskich. Wysoko plasuje się też radomski Kochanowski - 8 w województwie (spadek o dwa miejsca) i 16 w kraju (spadek o 4 miejsca).

  W regionie radomskim spadek z 425 na 472 miejsce w kraju zaliczyło Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach i znajduje się ono obecnie niżej od II LO w Kozienicach.

  W LO bez olimpiad i z przeciętnymi maturami  Trzeci rok z rzędu żadne z kozienickich liceów nie zostało zaklasyfikowane w rankingu maturalnym, gdzie liczone były tylko wyniki egzaminów dojrzałości. Żadna kozienicka szkoła nie znalazła się też w rankingu szkół olimpijskich.

  Jeśli chodzi o Ziemię Radomską, to tu ponownie najlepiej wypada Kochanowski, zajmując 31 miejsce w rankingu liceów maturalnych i 8 wśród szkół olimpijskich w kraju.

  Technikum ze srebrnym znakiem jakości  Zespół Szkół nr 1 może dalej szczycić się swoim technikum, które w stosunku do poprzedniego roku awansowało z 265 miejsca na 186 i uzyskując tym samym srebrny znak jakości. Jest to najlepszy wynik od kilku lat. Wśród techników na Mazowszu zajmuje natomiast 27 miejsce (trzy pozycje wyżej niż w 2018).

  W tym roku inne technika w regionie radomskim również umocniły swoją pozycję, a przez to wyprzedziły nasze o dwa miejsca. Obecnie kozienickie technikum zajmuje tu czwartą pozycję po Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu (22 miejsce w rankingu ogólnopolskim), I Technikum w CKZiU nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Pionkach (143) i Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Iłży (179).

  Kozienickie technikum po kilku latach wróciło też do grona techników z najlepszymi wynikami matur – miejsce 251. Pod tym względem najlepsze w regionie radomskim jest Technikum w ZS Elektronicznych w Radomiu.

  Z kolei zwoleńskie ZSRT w rankingu najlepszych techników na Mazowszu jest 74., a w kraju na 471.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>