Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Raty kredytów będzie za bezrobotnych płacił Urząd Pracy

Janusz PETZ [email protected]
440 milionów złotych zarezerwowano w budżecie państwa na pomoc w spłacie kredytów hipotecznych. Nie wiadomo ile osób w regionie radomskim może skorzystać z tej formy pomocy, bo nikt do tej pory nie interesował się problemem długów osób pozostających bez pracy.
440 milionów złotych zarezerwowano w budżecie państwa na pomoc w spłacie kredytów hipotecznych. Nie wiadomo ile osób w regionie radomskim może skorzystać z tej formy pomocy, bo nikt do tej pory nie interesował się problemem długów osób pozostających bez pracy.
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu uruchomi niedługo pomoc dla bezrobotnych, którzy mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych. Pośredniak może przez rok zapłacić raty kredytu w sumie do wysokości 14 tysięcy 400 złotych. Pieniądze trzeba będzie zwrócić, ale już bez odsetek.

GDZIE PYTAĆ?

GDZIE PYTAĆ?

Szczegółów na temat pomocy państwa w spłacie kredytu można dowiedzieć się w informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu przy ulicy Księdza Łukasika 3, pokój 113 lub telefonicznie pod numerem 048 363-99-57 do 59 (prosić o połączenie z informacją). Wnioski można składać od 5 sierpnia do końca przyszłego roku.

Rządowa ustawa, na podstawie której bezrobotni otrzymają dopłaty wchodzi w życie 5 sierpnia. Adresowana jest do osób, które utraciły pracę po 1 lipca 2008 roku i złożą
wniosek o udzielenie pomocy do końca 2010 roku.

JEDNO MIESZKANIE

Na pomoc mogą liczyć osoby, które posiadają tylko jedno, właśnie to obciążone kredytem mieszkanie. Z dopłat będą mogły korzystać też osoby, które prowadziły samodzielną działalność na własny rachunek, ale w związku z kryzysem musiały z niej zrezygnować. Pomocą objęci będą również małżonkowie posiadający wspólnotę majątkową, jeżeli pracę utracił współmałżonek nie będący kredytobiorcą.

Bezrobotni mogą liczyć na maksymalnie 1200 złotych miesięcznie przez rok. Pieniądze wypłacać będzie Bank Gospodarstwa Krajowego. Będą one trafiały bezpośrednio do banków, w których osoby uzyskujące pomoc zaciągnęły kredyty.

TRZEBA BĘDZIE ODDAĆ

Decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego na spłatę kredytu mieszkaniowego ma przyznawać starosta, a wniosek należy składać do urzędu pracy, w którym dana osoba jest zarejestrowana.
Wpłacone przez Urząd Pracy pieniądze trzeba będzie jednak zwrócić. Dwa lata po wpłaceniu przez pośredniak ostatniej raty pomocy, osoba która ją otrzymała, zacznie zwracać pieniądze - w równych nieoprocentowanych ratach miesięcznych przez osiem lat.

Przewidziano jednak, że starosta może odroczyć termin płatności, rozłożyć na raty, umorzyć w całości lub w części spłatę zobowiązania, na przykład w przypadkach utrzymującej się trudnej sytuacji materialnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie