RCS Cerrad Czarni tytułu młodzieżowego mistrza Polski będą bronić w Krapkowicach

Michał Nowak
RCS Cerrad Czarni Radom dwukrotnie pokonali BBTS ATH Bielsko-Biała i awansowali do turnieju finałowego Młodej Ligi, który odbędzie się w Krapkowicach. Szymon Wykrota
Wygrywając dwukrotnie z BBTS-em ATHBielsko-Biała, siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Młodej Ligi, który odbędzie się w dniach 5-6 marca w Krapkowicach w województwie opolskim.

Sytuacja podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego po pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane na początku lutego, nie była najlepsza. Radomianie przegrali wtedy 0:3 i aby awansować do półfinału musieli wygrać dwa kolejne mecze. Tak też się stało. RCS Cerrad Czarni w sobotę i w niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dwukrotnie pokonali swoich rywali zapewniając sobie awans.

W pierwszym pojedynku radomianie byli stroną przeważającą i wygrali 3:0. Dwa pierwsze sety zakończyły się zwycięstwami do 18. Jedynie w trzeciej odsłonie BBTSpostawił trudniejsze warunki, a set zakończył się dopiero na przewagi (30:28).

Niedzielne spotkanie było już bardziej zacięte. Po dwóch odsłonach był remis, ale dwie kolejne partie należały już do siatkarzy RCS Cerradu Czarnych Radom, którzy wygrali do 18 i do 21. W czwartym secie BBTS długo dyktował warunki, ale od drugiej przerwy technicznej inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wygrali ostatecznie 3:1 i awansowali do półfinału.

Liderem zespołu był bez wątpienia Bartłomiej Bołądź, który zdobył w tym spotkaniu aż 33 punkty! Atakujący zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odebrał tytuł MVP oraz tort. Dobrze zaprezentowali się także przyjmujący Jakub Zwiech, który zdobył 15 punktów i Kacper Wasilewski.

Obok radomian do turnieju finałowego, który odbędzie się w Krapkowicach w województwie opolskim, awansowały ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Lotos Trefl Gdańsk oraz Jastrzębski Węgiel.

RCS Cerrad Czarni, którzy są obrońcą tytułu młodzieżowego mistrza Polski, w półfinale, który rozegrany zostanie w sobotę, 5 marca o godzinie 15, zmierzą się z ZAKSĄ. W drugim meczu o awans do finału powalczą Jastrzębski i Lotos Trefl.

Dzień później rozegrane zostaną mecze o medale. O 13.30 odbędzie się starcie o trzecie miejsce, natomiast o 16.30 finał.

Sobotni mecz: RCS Cerrad Czarni Radom - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:18, 30:28)
RCS Cerrad Czarni: Zugaj 7, Bołądź 22, Wasilewski 3, Zwiech 15, Grzechnik 4, Pluta 6, Filipowicz (libero) oraz Kowalski (libero), Moniak, Wilk, Laskowski

Niedzielny mecz: RCS Cerrad Czarni Radom - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 22:25, 25:18, 25:21)
RCS Cerrad Czarni: Zugaj 6, Bołądź 33, Wasilewski 11, Zwiech 15, Pluta 4, Grzechnik 5, Filipowicz (libero) oraz Kowalski (libero).