RCS Czarni Radom bez awansu do najlepszej ósemki mistrzostw Polski młodzików

Michał Nowak
Młodzicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego zajęli trzecie miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. wksczarni.pl
Siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskeigo Czarni zajęli trzecie miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski rozegranym w Gdańsku. Podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego nie wywalczyli awansu do najlepszej ósemki w kraju.

Radomianie zaczęli występ na Pomorzu od przegranej z Huraganem Wołomin, choć po pierwszym secie to oni prowadzili, a w drugiej partii było już 11:3 dla nich. Ostatecznie ambitnie grający Huragan odrobił stratę, wygrał drugą partię, a po niezwykle wyrównanym tie-breaku zwyciężył 2:1.

Równiez po tie-breaku radomianie przegrali z Lotosem Treflem Gdańsk. Tutaj jednak pierwszą partię przegrali. W drugiej zwyciężyli na przewagi. W decydującej odsłonie gospodarze triumfowali do 9.

Na zakończenie turnieju RCS zmierzył się z Bzurą Ozorków i pokonał rywala w dwóch setach. Wcześniejsze porażki zadecydowały jednak o tym, że radomianie nie awansowali do najlepszej ósemki w kraju. W turnieju finałowym zagrają natomiast Lotos Trefl Gdańsk oraz Huragan Wołomin.

Drużyna z Radomia wystąpiła w składzie: Oskar Bondarowicz, Jakub Dembowski, Jakub Grzesik, Kacper Klepacz, Mateusz Kłoda, Maciej Kowalski, Patryk Płatos, Filip Puk, Kacper Sadal, Jakub Sadkowski, Dawid Sawicki, Piotr Skwira, Jakub Wróbel, Kacper Żaczek.