Region radomski. Starostwa Powiatowe działają normalnie, ale z obostrzeniami. Kontakt osobisty tylko w nagłych przypadkach

Łukasz Kościelniak
Starostwo Powiatowe w Radomiu zachęca interesantów do załatwiania wszystkich spraw przez system elektroniczny.
Starostwo Powiatowe w Radomiu zachęca interesantów do załatwiania wszystkich spraw przez system elektroniczny. Archiwum
Starostwa Powiatowe nadal zachowują ograniczenia w kontaktach z mieszkańcami. Osoby, które chcą załatwić urzędowe sprawy, muszą stosować się do wytycznych powiatowych urzędów.

Ograniczenia mają na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia koronawirusem pracowników urzędów oraz petentów.

Utrudnienia w Radomiu

Starostwo Powiatowe w Radomiu zapewnia wszystkich interesantów, że mimo obostrzeń, mogą oni załatwić każdą sprawę.
Mieszkańcy są przyjmowani tylko i wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z odpowiednim wydziałem lub jednostką i umówieniu się na wizytę lub odbiór dokumentów. Dokumenty urzędowe (są dostępne między innymi na stronach internetowych każdego urzędu) można składać do urn w budynkach przy ulicy Mazowieckiego 7 oraz ulicy Granicznej 24.

Po umówieniu spotkania, załatwienie sprawy jest możliwe tylko i wyłącznie w specjalnym stanowisku przy wejściu z tyłu budynku (od strony parkingu). Pracownicy wyznaczeni do obsługi zachowują pełną ochronę: mają rękawiczki jednorazowe oraz maseczki ochronne. Starostwo przypomina interesantom o korzystaniu z maseczek i rękawiczek jednorazowych, a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Takie zachowanie może uchronić przed zachorowaniem.

Urząd w Radomiu pracuje w następujących godzinach: poniedziałek 8 – 16, wtorek – czwartek 7:30 – 15:30, piątek 7-15.

Sytuacja w innych placówkach

Starostwo w Szydłowcu przygotowało specjalną Strefę Obsługi Interesanta, gdzie można pozostawić komplet dokumentów w zaklejonej kopercie (z adresem do korespondencji i innymi danymi kontaktowymi). Skrzynki podawcze są wystawiane w hollu budynków Starostwa, przy ulicy Kościuszki 170 oraz przy placu Marii Konopnickiej 7 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Dokumenty ze skrzynki podawczej, będą rejestrowane po upływie 48 godzin.

Białobrzeskie starostwo uruchomiło w ostatnich dniach urnę podawczą na dokumenty, która jest umieszczona w głównym przedsionku (przy bankomacie) w budynku przy Placu Zygmunta Starego 9. Kontakt z poszczególnymi wydziałami jest możliwy przez telefon oraz email. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku starostwa grójeckiego. Potrzebne numery i adresy są dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Starostwo Powiatowe w Kozienicach przygotowało specjalną skrzynkę korespondencyjną, która znajduje się przy drzwiach urzędu na ulicy Kochanowskiego. W przypadku pilnych spraw, jest możliwa osobista wizyta, po uprzednim ustaleniu terminu. Nadal można kontaktować się również przez numery telefoniczne oraz pocztę elektroniczną.

Starostwo Powiatowe w Przysusze prosi wszystkich interesantów o przesyłanie dokumentów jedynie poprzez system e-administracji (ePUAP). W przypadku wątpliwości i innych niezbędnych kwestii, możliwy jest kontakt telefoniczny oraz elektroniczny.

Starostwo w Lipsku informuje, że w przypadku pilnych kwestii, interesanci są przyjmowani na parterze budynku starostwa przy ulicy Rynek 1 oraz w budynku Wydziału Komunikacji i Transportu przy ulicy Partyzantów 4. W innych sprawach preferowany jest kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

W budynku zwoleńskiego starostwa przy ulicy Jagiełły 4, ustawiono na parterze specjalną urnę na dokumenty. W innych sprawach można kontaktować się bezpośrednio z poszczególnymi wydziałami.

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie