Rekordowa wygrana koszykarzy Rosasportu Radom (zdjęcia)

/SzS/
Koszykarze Rosasportu nie mieli litości dla drużyny z Niepołomic. Konrad Kapturski (w wyskoku) zdobył 14 punktów dla radomskiego zespołu
Piętnaste ligowe zwycięstwo odnieśli koszykarze "Rosy". Upokorzyli w niedzielę zespół z Niepołomic.

Rosasport Radom - Staco Niepołomice 100:31 (21:8, 34:12, 27:6, 18:5).

Rosasport: Wiekiera 16 (2), Kardaś 12 (4), Donigiewicz 9, Podkowiński 6, Nikiel 6 oraz Kapturski 14 (4), Maj 13, Sosnowik 8, Wróbel 8, Zalewski 8 (1), Michałek 0, Muszyński 0.
Nikt nie miał wątpliwości, że gospodarze ten mecz wygrają wysoko i w dobrym stylu. Jednak, nikt też nie przypuszczał, że goście odjadą z tak dużym bagażem straconych punktów. To była rekordowa wygrana "Rosy", różnicą 69 oczek.

Nie zanosiło się na nokaut, tym bardziej, że goście po dwóch minutach remisowali 6:6. W kolejnych ośmiu minutach nadziali się na szczelny mur defensywy radomskiej i nie potrafili ani razu trafić do kosza. Tylko przed przerwą ekipa z Niepoło-mic zaliczyła 11 strat, a skuteczność tej drużyny sięgnęła ledwie 22 procent.
Radomianie ani na chwilę nie odpuszczali. Korzystali z każdego błędu przeciwnika. Momentami wyglądało to jakby bezlitośnie kopali leżącego. Mieli przy tym sporo frajdy ze zdobywania punktów, a kibice zobaczyli efektownych akcji.

W sobotę o godz. 19 radomskich sympatyków basketu czeka prawdziwe święto. Rosasport zmierzy się z mistrzem Polski, Asseco Prokom Gdynia, w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Już dziś w Galerii "Rosa", przy ul. Żeromskiego można kupić bilety na to spotkanie.