Remis Legionu, wygrana Szydłowianki

/W.Ł./
Piotr Bolek, strzelił drugiego gola dla Legionu w meczu z Warką.
Piotr Bolek, strzelił drugiego gola dla Legionu w meczu z Warką. Łukasz Wójcik
W klasie okręgowej rozegrano dwa zaległe mecze. W Głowaczowie miejscowy Legion podzielił się punktami z Klubem Sportowym Warka. W Szydłowcu 3:1 wygrali gospodarze z Zodiakiem Sucha.

Legion Głowaczów - KS Warka 2:2 (1:1), Kocyk 19, Bolek 55 - Bawor 13, Najder 85.

Legion: Krynicki - H. Czubaj, M. Czubaj, Pawlonka, Ogonowski - Wolski (74 Spytek), Malinowski, Osiński, Banach (90 Konopka) - Bolek, Kocyk.

Warka: Przepiórka - Gil (46 Najder), Majewski, Lewandowski, Jędrzejewski - Jończyk, Kruk (61 Skorupski), Bawor, Kiraga (61 Filipek) - Kiliański, Kucharski.

Około 200 kibiców obejrzało mecz czołowych drużyn "okręgówki". W 13 min. po strzale Oskara Bawora goście cieszyli się z prowadzenie, ale niezbyt długo. Po kilku minutach Mateusz Kocyk strzałem głową wyrównał. Na początku drugiej połowy najlepszy strzelec Legionu, Piotr Bolek po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Daniela Malinowskiego, pokonał uderzeniem głową piłki bramkarza Warki. Końcowe minuty spotkania to oblężenie bramki Legionu. Na kilka minut przed zakończeniem meczu w sporym zamieszaniu na polu karnym gospodarzy Tomasz Najder doprowadził do wyrównania. Warka atakowała, ale jeden z najlepszych zawodników na boisku, bramkarz Sylwester Krynicki nie dał się pokonać.

Szydłowianka Szydłowiec - Zodiak Sucha 3:1 (1:0), Rafalski 32, Ł. Janik 50, 53 - Orłowski 77.

Szydłowianka: Furman - Kornacki, S. Jakubczyk, Leszczyński, Wiatrak, - Okła (85 Gaławanow), Gawor, Rafalski (65 Ł. Jakubczyk), Ogar - Ł. Janik, K. Koniarczyk (75 P. Janik).

W 32 minucie ładnym uderzeniem piłki z rzutu wolnego popisał się Rafalski i bramkarz Zodiaka musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Po zmianie stron niezawodny, najlepszy strzelec Szydłowianki, Łukasz Janik strzelił dwa gole i kibice gospodarzy powoli już mogli się cieszyć ze zwycięstwa. - Dobry szybki mecz zakończony uważam zasłużoną naszą wygraną - mówi Andrzej Koniarczyk, trener Szydłowianki.

Ile punktów straty do lidera Wulkana Zakrzew ma Warka? O tym czytaj w piątkowym wydaniu "Echa Dnia".