Remis na szczycie w Mszczonowie. Wygrało tylko Mazowsze

/SzS/
Fragment meczu Mszczonowianka - Zwolenianka.
Fragment meczu Mszczonowianka - Zwolenianka. S. Szymczak
W najciekawszym sobotnim meczu, liderująca Zwolenianka Zwoleń zmierzyła się w Mszczonowie z miejscową Mszczonowianką. Padł remis 1:1. Swoje spotkania przegrały trzy zespoły z naszego regionu, KS Kozienice Janików, KS Warka i Szydłowianka Szydłowiec. Jedynie piłkarze z Grójca mogą mieć powody do zadowolenia.

Mszczonowianka Mszczonów - Zwolenianka Zwoleń 1:1 (0:0).
0:1 Turczyk 46, 1:1 Romański 81

Zwolenianka: Stawiarski - Kopeć, Janakowski (46 Stypiński), Marszałek, Markiewicz, Skorupski (86 S. Kocon), Potent, Banaszkiewicz, Sztobryn, Czaplarski (90 Zawadzki), Turczyk (79 Sobkowiak).

Bardzo dobry mecz rozegrały oba zespoły. W 38 min sędzia za niesportowe zachowanie wyrzucił z boiska Mirosława Walczaka (Mszczonowianka) i Pawła Kopcia (Zwolenianka). Zaraz po przerwie w 46 min goście przeprowadzili pierwszą akcję w tym meczu, którą Tomasz Turczyk zakończył ładnym strzałem w długi róg.

Gdyby Zwolenianka poszła za ciosem i w sytuacjach sam na sam z goliperem Mszczonowianka lepiej zachowali się Turczyk i Skorupski, wówczas goście wywieźliby komplet punktów.

Tymczasem ostatnie 20 minut to już wręcz przygniatająca przewaga miejscowych. W końcu w 81 min nie pilnowano Konrad Romański z 18 metrów trafił do siatki. Sytuacji nie brakowało i Zwolenianka może mówić o sporym szczęściu. Bardzo blisko zdobycia gola był Tomasz Sieński, a w 83 min Zwoleniankę poprzeczka uratowała od straty gola.

Naprzód Zielonki - KS Warka 2:0 (0:0).
1:0 Mucha 65, 2:0 Dąbrówka 88.

Warka: Jurczak - Tkaczyk, Jopek, Rokita, Blank, Jędrzejewski, Madej, Kiliański, Jończyk, Kucharski (80 Kowalczyk), Borowski (70 Kiraga).

Po pierwszej całkiem dobrej połowie, warczanie w drugiej byli wyraźnie słabsi od gospodarzy. Obie bramki padły po fatalnych błędach obrońców i bramkarza. Wygrana Naprzodu mogła być znacznie wyższa.

Sparta Jazgarzew - Szydłowianka Szydłowiec 3:1 (1:0).
Leszczyński dla Szydłowianki.
Furman - Kośminski, Kowalczyk, Wiatrak, Leszczczynski, Rafalski, Ludew, Domagala (66 Czubak), Koniarczyk, Janik (46 Żak), Wajszczuk (75 Kiljanek )

Skra Konstancin - KS Kozienice Janików 2:0 (1:0).
Drugiego gola kozieniczanie stracili już w 93 minucie.

Mazowsze Grójec - Piast Piastów 6:0 (3:0)
1:0 Karls 1, 2:0 Pakos 17, 3:0 Kołakowski 27, 4:0 Kołakowski 45, 5:0 Wojtulewicz 46, 6:0 Kołakowski 48.

Mazowsze: Przepiórka - Baranowski, Białecki, Pakos, Złoch (70 Jaskólski), Karls, Zawadzki, Kotański (66 Podemski), Kołakowski (80 Samoraj), Białek (66. Kikowski), Wojtulewicz

Więcej w poniedziałkowym "Echu Sportowym"