Remis Radomiaka Radom, wysoka wygrana Pilicy Białobrzegi

/W.Ł./
Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego, piłkarze Radomiaka Radom zremisowali mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Tadeusz Klocek
W piłkarskim meczu kontrolnym, Radomiak Radom na własnym boisku bezbramkowo zremisował z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Pilica Białobrzegi na boisku w Grójcu rozgromiła aż 7:0 Mazura Karczew.

Radomiak 1910 SA Radom - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:0.
Radomiak: Banasiak (46 Kula) - Cieciura (46 Serodziński), Dubina (46 Świdzikowski), Kucharski, Sulkowski (46 Janik), Kiełtyka (46 Stróżka), W. Puton (46 Agu), Radecki (46 Filipowicz), Brągiel (46 Winiarski), Leandro (46 Wydra), Stanisławski (46 Wnuk).

Jacek Magnuszewski, pierwszy trener Radomiaka, i jego asystent Piotr Wątorski posłali do boju chyba obecnie najmocniejszy skład. Wszystko wskazuje na to, że taka sama jedenastka wybiegnie na boisko w pierwszym meczu na inaugurację rundy wiosennej ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim.

W pierwszej połowie stroną przeważającą był Radomiak i kilka razy było groźnie pod polem karnym Pogoni. W 41 minucie za faul na 25 metrze na Dariuszu Brągielu, sędzia Łukasz Śmietanka podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Brazylijczyk Rossi Leandro i technicznym strzałem z lewej nogi trafił piłką w poprzeczkę. W drugiej połowie na placu gry zameldowała się druga jedenastka Radomiaka. Trener Jacek Magnuszewski zostawił na boisku tylko obrońcę Karola Kucharskiego. Gracz ten w ostatnich dniach został pozyskany z Oskara Przysucha na zasadzie transferu definitywnego.
W drugiej połowie nadal Radomiak przeważał i mógł wygrać. Bliski strzelenia gola był młody Maciej Filipowicz, którego strzał z najwyższym trudem obronił bramkarz Pogoni. Szkoda, bo to była dobra okazja.

Kolejny mecz kontrolny, Radomiak rozegra już w najbliższą sobotę z trzecioligowym Granatem Skarżysko-Kamienna. Początek spotkania o godzinie 11 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Rapackiego. Wszystko wskazuje na to, że Radomiak za tydzień rozegra jeszcze jeden kontrolny z jedną z drużyn z Białorusi na trawiastym boisku w Puławach lub Radomiu.
Wiadomo już, kiedy Radomiak zainauguruje rundę wiosenną. Mecz ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim rozegrany zostanie w sobotę, 14 marca, i rozpocznie się o godzinie 15.

Pilica białobrzegi - Mazur karczew 7:0 (4:0), Hernik 2, Janowski, Rudnicki, Oziewicz z karnego, Obłuski, Krupnik.

Pilica: Młodziński - Rawski (76 Machalski), Moryc, Kominiak, Ziemnicki, Oziewicz, Karasek (46 Lewiński), Janowski (46 Wojtkielewicz), Hernik, Obłuski (61 Borzęcki), Rudnicki (46 Krupnik).

- Jestem zadowolony przede wszystkim z gry nowych piłkarzy, którzy mam nadzieję, że podniosą jakość całego zespołu - mówił po meczu, Arkadiusz Modrzejewski, trener Pilicy. Nowymi zawodnikami m w białobrzeskiej drużynie są , Łukasz Kominiak z Legionovii Legionowo, Kamil Lewiński z Oskara Przysucha, Adrian Karasek z Radomiaka Radom i Mateusz Borzęcki z Wisły Puławy.

- Sama gra i ilość zdobytych bramek też cieszy. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Do ligi jeszcze prawie dwa tygodnie. Przeciwko Mazurowi, który gra w czwartej lidze nie wystąpił w moim zespole tylko narzekający na uraz Rafał Białecki - dodał białobrzeski szkoleniowiec.
W kolejnym meczu kontrolnym, w sobotę (jutro) Pilica zagra z Klubem Sportowym Raszyn na boisku w Grójcu, o godzinie 16.
Zespół z Białobrzegów szuka sparingpartnera na weekend 7-8 marca. Pilica miała zagrać z Mazowszem Grójec, ale zespół ten już zaczyna w tym terminie ligę.