Remis Uniwersytetu na zakończenie pierwszej rundy

Michał Nowak
Szymon Wykrota
W ostatnim meczu pierwszej rundy drugiej ligi piłki ręcznej, szczypiorniści KS Uniwersytet Radom zremisowali u siebie po emocjonującym meczu z MKS Mazurem Sierpc 31:31.

KS Uniwersytet Radom - MKS Mazur Sierpc 31:31 (14:17)

Uniwersytet zakończył pierwszą część sezonu na szóstej pozycji z dorobkiem 19 punktów (dziewięć zwycięstw, trzy przegrane i jeden remis).

W sobotni wieczór podopieczni trenera Mariusza Greli mierzyli się z trzecim Mazurem Sierpc.

W pierwszej części gry miejscowi nie potrafili znaleźć sposobu na przeciwnika. Mazur wypracował sobie nieznaczną przewagę, którą utrzymywał przez kolejne minuty. Do przerwy przyjezdni prowadzili czterema bramkami (13:17).

Początek drugiej połowy nie był dobry dla Uniwersytetu. Goście prowadzili juz siedmioma trafieniami (16:23), ale miejscowi wzięli się za odrabianie strat. Z minuty na minutę Uniwersytet zmniejszał dystans do rywala. Końcówka była bardzo emocjonująca. Kilka sekund przed końcem Mazur prowadził jedną bramką, ale niemal równo z syreną końcową wyrównał Piotr Rojek i mecz zakończył się remisem 31:31.

Pojedynek ten był także okazją do wsparcia dla Szymona Kowalika. Na trybunach były zbierane pieniądze na leczenie chorego chłopca. Organizatorzy zaplanowali także atrakcje dla najmłodszych czy pokaz tańca Akademia Malucha ze Smagowska Dance Studio. Więcej pisaliśmy tutaj.