Remis w sparingu siatkarek AZS Politechnika Radomska

/sid/
Siatkarki AZS Politechnika Radomska zremisowały w sparingu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski J. Stobiecki
Siatkarki zremisowały 2:2 w meczu sparingowym z pierwszoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Obie drużyny przygotowują się do spotkań play off. Radomianki walczą o miejsce w finale II ligi, ich rywalki w najbliższy weekend rozpoczną walkę o awans do ekstraklasy.

Akademiczki rozpoczęły w najmocniejszym ustawieniu i zagrały niezwykle ambitnie. W pierwszej odsłonie zagrały odważnie, prowadząc niemal przez cały czas. W drugim secie, mimo, że przegrywały, szybko zdołały doprowadziły do wyrównania, a następnie wyjść na prowadzenie, które zachowały do końca partii. Punktowały zagrywką, blokiem, grały ofiarnie w obronie. W kolejnych dwóch setach trener Krzysztof Białczak zdecydował się na zmiany, nie tylko wprowadzając nowe zawodniczki na boisko, ale także zmieniając ustawienia. W trzecim i czwartym secie wygrały rywalki.

- Dziewczyny zagrały na luzie i grały naprawdę dobrze - ocenił po spotkaniu Białczak. - Jeśli zagrają tak z AZS Politechnika Warszawska, to jestem spokojny o wynik.

W czwartek radomianki zagrają kolejny sparing, tym razem w Kielcach, w ramach konfrontacji pomiędzy Politechniką Świętokrzyską, a Politechniką Radomską, z trzecioligowym zespołem kieleckim. W sobotę czeka ich trzeci mecz pierwszej rundy play off w Warszawie.

AZS Politechnika Radomska - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (25:22, 25:20, 17:25, 18:25).

Politechnika: Sojka, Lachowska, Gnyś, Mazur, Michalska, Kucharska - Guzikiewicz (libero) oraz Pasieczna, Dobosz, Karbowska.