Remis Wulkana Zakrzew w Nadarzynie

/W.Ł./
Piłkarze Wulkana Windoor zremisowali w Nadarzynie. Z lewej, strzelec gola dla zakrzewskiej drużyny, Arkadiusz Ozie-wicz. Tadeusz Klocek
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie mazowieckiej czwartej ligi GLKS Nadarzyn z Wulkanem Windoor Zakrzew.

Zdecydowanym faworytem meczu była nasza drużyna, ale tak się nie stało. Wulkan Windoor zagrał słabo i tylko z jednym punktem wraca do domu. Podopieczni trenera Pawła Potenta w piłkę zaczęli grać tak naprawdę dopiero w drugiej połowie.

JAK NA LEKARSTWO

W pierwszej połowie nasza zespół tylko dwa razy groźniej zaatakował pole karne gospodarzy. Najpierw strzał Marcina Lamenta z dość ostrego kąta obronił Jakub Wysocki. Później po zagraniu Dawida Sali z rzutu wolnego na pole karne, piłka po strzale głową Marcina Janakowskiego poszybowała obok słup-ka.

SŁUPKI I POPRZECZKI

Już w 52 min. nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Tomasz Turczyk uciekł obrońcom Nadarzyna i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale zobaczył lepiej ustawionego Arkadiusza Oziewicza i zagrał mu piłkę. Strzał naszego zawodnika obronił golkiper GLKS, ale dobitka już była celna. Długo z prowadzenia nie cieszyli się nasi piłkarze, zaledwie pięć minut. Mateuszowi Sielskiemu wyszedł strzał życia i futbolówka zatrzepotała w siatce obok bezradnego Jakuba Jastrzębskiego. Później nasi zawodnicy obijali żelazo bramki Nadarzyna, czyli słupki i poprzeczki.

W 66 min. Turczyk z ostrego kąta trafił w słupek, w 72 min. z rzutu wolnego z 16 metrów, Daniel Barzyński trafił w poprzeczkę, a w 73 min. Sala w słupek. Od 84 min. gospodarze grali w "10", po tym jak drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Tomasz Kowalski. Wulkan Windoor ata-kował, ale gospodarze bronili się rozpaczliwie i dowieźli remis do końca meczu. Mecz z Nadarzynie oglądali i nagrywali trenerzy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Za cztery kolejki, Pogoń przyjeżdża na mecz do Zakrzewa.

GLKS Nadarzyn - Wulkan Windoor Zakrzew 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Oziewicz 52, 1:1 Sielski 57.

NADARZYN
Wysocki Ż - Piórkowski, Sielski Ż, Berliński, Sztyk - Pie-niążkiewicz, Kowalski ŻŻCZ84', Gutowski Ż, Zapolski - Wojt-czak Ż, Kwiatkowski.

WULKAN WINDOOR
Jastrzębski - Molga, Janakowski, Mortka, Boryczka - Ba-rzyński, Lament, Sala, Zięba - Oziewicz, Turczyk Ż.
Zmiany: Nadarzyn: 76' Opaliński za Zapolskiego, 80' Fili-powicz za Gutowskiego, 90' Naziębło za Wojtczaka; Wulkan Windoor: 63' Bielawski za Lamenta, 63' Cierzuch za Ziębę, 78' Godlewski za Oziewicza, 86' Lesisz za Molgę.
Sędziował: Robert Grabowski z Ciechanowa. Widzów: 100.

Co powiedział o meczu trener Paweł Potent? O tym czytaj w poniedziałkowym "Echu Dnia".