Remisowa inauguracja piłkarzy Broni Radom (zobacz zdjęcia)

/SzS/
Piłkarze Broni Radom zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z UKS Łady 1:1. Dla radomian wynik brzmi jak porażka, bo powinni spokojnie przywieźć komplet punktów.

UKS Łady - Broń Radom

UKS Łady - Broń Radom 1:1 (0:0)
Sokołowski 69 - Dziubiński 73

Łady: Lichański - Slubowski, Langier, Osiński, Mazurkiewicz - Sokołowski, Rokicki (57 Bruzdziak), Lewandowski (85 Włodarski), Małecki (70 Jackowski) - Bobowski (79 Borsuk), Pyrka.

Broń: Kędzierski - A. Kupiec (79 Zieliński), Kośmicki, Boguś - Cichoń, Sałek (59 Grymuła), Cichawa, Dziubiński, Cieślik (59 Chudziński)- Drachal (83 P. Kocon), Ciupiński.

Broń była faworytem tego spotkania, ale trzeba przyznać, że gospodarze dość wysoko zawiesili poprzeczkę radomskiemu zespołowi. Podopieczni trenera Artura Kupca przez większą część meczu posiadali przewagę, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. W 8 min Adrian Dziubiński trafił w poprzeczkę, a kilka minut później piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej i nie zdołał dobić jej Przemysław Cichoń.

W drugiej połowie akcje radomskiego zespołu jeszcze bardziej nabrały tempa, ale to gospdarze objęli prowadzenie. Defensywa radomian bez opieki pozostawiła Tomasza Sokołowskiego, byłego reprezentanta Polski i ten strzałem w długi róg zdobył gola. Chwilę później padło wyrównanie kiedy to Adrian Dziubiński najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i głową strzelił do siatki.

Szczególnie szkoda sytuacji z 82 min kiedy to Marcin Kośmicki strzelał głową na bramkę gospodarzy, ale piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.