Rezerwy Rosy pokonały Pułaskiego Warka (zdjęcia)

/SzS/
Z piłką Jakub Schenk
Z piłką Jakub Schenk S. Szymczak
W meczu drugiej ligi koszykarzy, Rosa II Radom po bardzo zaciętym pojedynku pokonała Pułaskiego Warka 91:89.

Rosa II Radom - Pułaski Warka 91:89 (19:18, 25:19, 30:25, 17:27).

Rosa: Zegzuła 30 (3), Sobuta 18, Schenk 14, Cetnar 13 (2), Łabędź 6, Stanios 4, Parszewski 3 (1), Zielinko 2, Kulczyński 1, Zwęgliński 0.
Pułaski: Przyborowski 30 (3), Piątek 17, Piros 13 (2), Mieczkowski 11 (3), Kapturski 9 (1), Makowski 4, Adamczyk 3 (1), Gazarkiewicz 2.

Derby regionu radomskiego pomimo dużego mrozu, zgromadziły na trybunach sporą rzeszę kibiców. Ci, którzy przyszli nie mieli czego żałować, bo przez całe spotkanie mecz trzymał w napięciu. Zwyciężyli gospodarze choć przy odrobinie szczęścia to warczanie mogli zgarnąć dwa punkty.

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane i co chwilę to gospodarze lub goście wychodzili na skromne prowadzenie. Dopiero przed przerwą młody zespół Rosy wypracował sobie siedem punktów przewagi.
W trzeciej kwarcie bardzo dobrze spisywał się duet "młodej" Rosy, Filip Zegzuła i Łukasz Sobuta. Obaj zagrali bardzo skutecznie, a dobrze piłkę rozgrywał Jakub Schenk. W zespole gości z jak najlepszej strony chcieli przypomnieć się dwa gracze Rosy, Konrad Kapturski i Paweł Piros.

W 31 minucie gospodarze prowadzili 81:67 i wydawało się, że wygraną mają już w kieszeni. Tymczasem Pułaski gonił wynik. Na dziewięć sekund przed końcem przyjezdnym brakowało trzech punktów. Konrad Łabędź trafił dwa osobiste, a w odpowiedzi Dawid Mieczkowski trafił z dystansu i Pułaski przegrywał tylko jednym punktem. Rosa miała piłkę i nie dała sobie wydrzeć już zwycięstwa.