Rezerwy Rosy Radom nie sprostały liderowi

SzS
Fragment meczu Rosa - Krosno
Fragment meczu Rosa - Krosno Sylwester Szymczak
W meczu pierwszej ligi koszykarzy UTH Rosa Radom przegrała z Miastem Szkła Krosno. Szkoda, bo po dwóch kwartach pachniało niespodzianką.

UTH Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 63:83 (18:11, 23:20, 10:32, 12:20)

Rosa II: Schenk 15 (1), Cetnar 12 (1), Bonarek 10 (2), Zegzuła 10 (1), oraz Kołakowski 2, Zwęgliński 2, Kapturski 0, Pabianek 0, Parszewski 0, Gos 0.
Miasto Szkła: Rduch 19 (4), Pisarczyk 9, Dłuski 4, Bręk 3 (1), Małgorzaciak 0 oraz Oczkowicz 18 (4), Baran 11 (3), Wyka 11 (1), Pełka 8, Rak 0.

Gospodarze nie zagrali wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny, ale mimo to za pierwsza połowę należą im się duże brawa. Zagrali bardzo dobrze, ale ekipa lidera z Krosna trochę zlekceważyła młody zespół z Radomia. Już na początku meczu było 16:1 dla Rosy, a chwilę potem 18:3. Tuż przed końcem pierwszej kwarty goście zmniejszyli rozmiary porażki.
Druga kwarta była bardziej wyrównana, ale młody zespół trenera Karola Gutkowskiego na przerwę schodził prowadząc 10-punktami.
Lider obudził się w drugiej połowie. Goście zaczęli strzelać z dystansu i szybko odrobili stratę. W końcówce zagrali mądrze i nie dali sobie wydrzeć wygranej.