Rezerwy Rosy Radom nie zagrają o pierwszą ligę (wideo)

/W.Ł./
Nie pomogła dobra gra Damiana Jeszke (w białym stroju, numer 12). Rosa odpadła w walki o pierwszą ligę. Łukasz Wójcik
Drugoligowy, koszykarski zespół rezerw Rosy Radom nie awansuje w tym sezonie do pierwszej ligi. Młodzież przegrała w decydującym meczu z Księżakiem Łowicz.

Rosa II Radom - Księżak Łowicz 52:60 (18:20, 12:19, 8:14, 14:7). Stan rywalizacji 1:2, awans Łowicza.
Rosa II: Jeszke 13 (2), Schenk 12 (2), Zegzuła 10 (2), Cetnar 7, Sobuta 3 oraz Stanios 4 (1), Parszewski 3 (1), Michalski 0, Stopierzyński 0.
Księżak: Trepka 10 (2), Włuczyński 7, Kromer 7 (1), Bąk 2, Siemieńczuk 0 oraz Szczepaniak 12 (4), Malona 12, Malitka 10, Kuczmera 0

- Zwycięzca gra dalej, a przegrany ma wakacje - mówił przed tym spotkaniem trener Rosy II, Karol Gutkowski. Chciał zdopingować swoich zawodników do dobrej gry. Kilka dni temu ten zespół zdobywał mistrzostwo Polski juniorów starszych. Dalsza gra tych graczy jest równoznaczna z brakiem rozwoju tej ekipy.
Był to trzeci pojedynek fazy play off o awans d pierwszej ligi. Przypomnijmy, że Rosa najpierw zwyciężyła u siebie, potem przegrała w Łowiczu, a wczoraj była faworytem w decydującym meczu. Niestety ten pojedynek zupełnie nie udał się naszemu zespołowi. Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Jednak w drugiej skuteczność kompletnie opuściła gospodarzy. Zdobyli zaledwie 12 punktów i wydawało się, że gorzej być nie może. Tymczasem po przerwie było jeszcze gorzej. Księżak dobrze bronił i powoli uciekał z przewagą punktową. Miał już 17 "oczek" więcej i Rosa zerwała się do ataku. Trwała gonitwa, ale czasu na wyrównanie już zabrakło.