Rezerwy Rosy rozgromiły GTK Gliwice i zostają w pierwszej lidze

SzS
Łukasz Bonarek (z lewej)
Łukasz Bonarek (z lewej) S. Wykrota
W środę odbył się piąty, decydujący mecz o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. UTHRosa Radom pokonała GTK Gliwice i w przyszłym sezonie trzeci rok z rzędu grać będzie w pierwszej lidze.

UTH Rosa Radom - GTK Gliwice 77:45

Rosa II: Zegzuła 17 (3), Bonarek 9, Sadło 7, Bojanowski 2, Shenk 1 oraz Stopierzyński 19 (3), Stanios 8 (2), Sobuta 6, Kapturski 5 (1), Gos 3, Zwęgliński, Parszewski.
Gliwice: Pluta, Piszczek Bodych, Stokłosa, Radwański, Wróbel, Załucki, Konsek, Podulka, Fraś.

Po czterech meczach był remis 2:2. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i gospodarze byli przekonani, że ostatni mecz również taki będzie. W drużynie zagrali Łukasz Bonarek, Jakub Schenk i Filip Zegzuła, którzy trenują z pierwszym zespołem.
Tymczasem rezerwy Rosy bardzo szybko wypracowały sobie przewagę. Trzeba zaznaczyć, że na to spotkanie przyszło sporo widzów. Już dawno na meczu rezerw Rosy nie było tak świetnej atmosfery. Przyjechała też spora grupa kibiców gości, więc atmosfera była bardzpo gorąca. Wydaje się, że zespół gości nie poradził sobie z presją. Po siedmiu minutach był wynik 19:2. Z kolei w drugiej kwarcie wyniuk był już 40:6. Dopiero przed przerwą goście zaczęli trafiać i zmniejszyli stratę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 46:21. Warte zauważenia są statystyki. Już do przerwy radomianie mioeli 29 zbiórek (12 zbiorek gości). To najlepiej świadczy o tym, że zespół mocno walczył o każdą piłkę.
W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. To była już formalność. Wynik nie był zagrożony. Młody zespół Rosy powoli powiększał przewagę i kontrolował to co działo się na boisku. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu zespołu rezerw Rosy. Drużyna uniosła ciężar tego meczu i utrzymała się w pierwszej lidze.