Rio 2016. Krzysztof Lijewski: Mieliśmy wszystko w swoich rękach

Paweł Hochstim, Rio de Janeiro
Andrzej Szkocki
- Przed meczem mieliśmy wszystko w naszych rękach, a teraz musimy patrzeć na Niemców, żeby nie dali się ograć Egipcjanom. Szkoda - mówił smutny po porażce ze Słowenią Krzysztof Lijewski. Polscy piłkarze ręczni w swoim ostatnim meczu grupowym w Rio de Janeiro zaprezentowali się przeciętnie.

A zaczęło się świetnie, bo od prowadzenia 4:1. - Faktycznie, zagraliśmy od początku dobrze, agresywnie, tak jak to sobie zakładaliśmy. Ale mecz niestety trwa 60 minut i z upływem czasu gra nam się coraz gorzej układała. Ale mieliśmy szansę, w drugiej połowie mieliśmy bardzo dużo okazji, których nie potrafiliśmy zamienić na gole i to nas wybiło z gry.
Skof pokazał dzisiaj światowy poziom i to on przyczynił się dzisiaj w głównej mierze do zwycięstwa słoweńskiej drużyny - mówił Lijewski.

Po przerwie biało-czerwoni zdobyli tylko siedem goli. - Nie jest to powód do dumy. To jest zdecydowanie za mało, żeby myśleć o zwycięstwie, tym bardziej na igrzyskach olimpijskich. Tak jak mówię, sytuacje bramkowe mieliśmy, ale nie potrafiliśmy tego zamienić na gole. Gdyby było inaczej, to bylibyśmy cały czas w grze - powiedział.

Materiał oryginalny: Rio 2016. Krzysztof Lijewski: Mieliśmy wszystko w swoich rękach - Dziennik Łódzki