Jacek Czaplewski
Lewandowski z golem i dwiema asystami
Lewandowski z golem i dwiema asystami PAP/EPA
Robert Lewandowski niewiarygodnie wykazał się w emocjonującym meczu Atletico Madryt - FC Barcelona będącym hitem 29. kolejki ligi hiszpańskiej. Reprezentant Polski pod koniec pierwszej połowy zaliczył asystę przy golu Joao Felixa na 1:0. Na tym nasz rodak wcale nie skończył! Od razu po zmianie stron Lewandowski podwyższył golem na 2:0, a potem dołożył drugą asystę. Do przerwy przy linii bocznej nie wytrwał natomiast Xavi. Trener mistrzów został wyrzucony przez sędziego.

Mecz Atletico - Barcelona. Lewandowski gol i dwie asysty

Od początku na boisku iskrzyło. Jedni i drudzy mieli swoje momenty. Przed zmianą stron z gola cieszyła się tylko Barcelona. I to dzięki komu. Atletico trafił nie kto inny jak Felix.

Była 38 minuta meczu, gdy Barcelona wpadła w polu karne. Robert Lewandowski przyjął, odwrócił się z piłką, wreszcie odegrał do Joao Felixa po czym obaj padli sobie w ramiona.

- Sukces tej akcji w 50 procentach zależał od Lewandowskiego - stwierdzili reporterzy Eleven Sports w przerwie.

Dla Lewandowskiego to siódma asysta w tym sezonie La Liga i zarazem ósma w barwach Barcelony. Co najciekawsze, Felixowi asystował po raz pierwszy. Wcześniej z jego podań użytek zrobili Ferran Torres, Raphinha, Joao Cancelo, Gavi, Sergi Roberto, Ilkay Gündoğan oraz Lamine Yamal.

Sędzia wyrzuca Xaviego
Sędzia wyrzuca Xaviego PAP/EPA

Zaraz po przerwie Lewandowski podwyższył na 2:0. Po przechwycie Barcelony uderzył od prawego słupka. To jego trzynasty ligowy gol w tym sezonie. Piłkę zagrał mu Raphinha.

- Od 3 lutego Lewandowski wypracował prawie 50 procent bramek. To pokazuje w jakiej jest dyspozycji. I kapitalna informacja dla Michała Probierza przed barażami o Euro - stwierdził podczas transmisji komentator Mateusz Święcicki.

W 65 minucie Lewandowski dołożył drugą asystę w meczu, a Barcelona uciekła Atletico na trzy gole! Polak kapitalnie dograł na głowę Fermina Lopeza.

W doliczonym czasie Lewandowski zawalczył jeszcze o drugą bramkę, jednak po jego próbie z rzutu wolnego i rykoszecie od obrońcy piłka minęła lewy słupek.

- Kto wie czy to nie najlepszy występ Lewandowskiego w tym sezonie - podsumowali komentatorzy Eleven Sports, biorąc pod uwagę klasę rywala.

Atletico Madryt - FC Barcelona 0:3 (0:1)

Bramka: Felix 38', Lewandowski 47', Fermin 65'
Czerwone kartki: Molina 93' - trener Xavi 42' (poza boiskiem)
Żółte kartki: de Paul, Savić, Barrios - Kounde, Xavi

Atletico Madryt: Oblak - Molina, Savić, Witsel - Reinildo, Lino (46' Griezmann), Barrios, Llorente (58' Koke), De Paul (66' Saul) - Riquelme (59' Riquelme), Morata (46' Depay).

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Fort (82' Cassado) - Fermin (82' Martinez), Gündoğan, Roberto (77' Romeu) - Raphinha (61' Yamal), Felix (77' Roque), Lewandowski.

Robert Lewandowski ze szczerym wyznaniem na temat kolegi z Barcelony

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zniszczenia na Stadionie Śląskim po Wielkich Derbach Śląska ...