Rosa Radom pokonała Miasto Szkła Krosno, ale do ostatnich sekund trwał horror

SzS
Fragment wczorajszego meczu Rosy z Miastem Szkła Krosno. O piłkę walczą Igor Zajcew (z prawej) oraz Kareem Madox. Jarosław Kwiatkowski
W meczu Polskiej Ligi Koszykówki, Rosa Radom pokonała Miasto Szkła Krosno. Było to ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym we własnej hali. W niedzielę radomska drużyna zagra ze Stelmetem Zielona Góra i dopiero wtedy wiedzieć będziemy z którego miejsca przystąpi do walki o medale.

Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 65:63 (19:14, 15:17, 9:22, 21:10)

Rosa: Witka 10, Bojanowski 3, Harrow 6, Zajcew 10, Zyskowski 6, Szymkiewicz 10, Sokołowski 8, Zegzuła 0, Adams 0, Jeszke 0, Jackson 12.

Krosno: Hajrić 10, Oczkowicz 0, Małgorzaciak 0, Dłuski 3, Bręk 0, Wallace 23, Rduch 7, Maddox 16, Wyka 4.

Z dobrej strony radomskiej publiczności przypomniał się Seid Hajroć. To właśnie on zdobył pierwsze cztery punkty dla gości. Szybko jednak odpowiedział Darnell Jackson, który zdobył siedem punktów z rzędu (7:4). Pierwszą kwartę wygrała Rosa różnicą pięciu punktów, chociaż powinna znacznie wyżej. Goście w 12 minucie ponownie wyszli na prowadzenie, na szczęście tylko na chwilę. Rosa grała nonszalancko, momentami bardzo słabo. Goście cały czas byli w grze. Gdyby nie ich fatalna skuteczność rzutów z dystansu, byłoby jeszcze gorzej. Po trzeciej kwarcie prowadzili 53:43. Rosa zerwała się do odrabiania strat w ostatniej kwarcie. Szybko zdobyła 14 oczek z rzędu i wróciła na prowadzenie (57:53). Goście przez ponad sześć minut nie trafili do kosza. Wallace wyprowadził zespół na prowadzenie 63:61, na 34 sekundy przed końcem. Michał Sokołowski trafił z dystansu, a w odpowiedzi Wallace spudłował.
W innych meczach: King Szczecin -Trefl Sopot 76:93., Energa Czarni Słupsk - Stal Ostrów Wielkopolski 82:77.