Rosa Radom w dobrym stylu wygrała w Macedonii

SzS
Fragment pierwszego meczu, Rosa - Kumanovo.
Fragment pierwszego meczu, Rosa - Kumanovo. S. Wykrota
W meczu ostatniej kolejki FIBA Europe Cup w grupie J, KK Kumanovo 2009 przegrało z Rosą Radom. Nasz zespół mimo, że już wcześniej był pewny awansu do kolejnej fazy, zagrał dobry mecz i pokonał ekipę z Macedonii.

KK Kumanovo 2009 - Rosa Radom 73:89 (15:25, 21:26, 19:19, 16:19)

Kumanovo: Janeski 14, Todorovskij 0, Karadjovski 2, Lee 14, Petrović 10, Stojanovski 0, Georgievski 0, Petrović 10, Negovanović 7, Luković 7, Kostovski 19.
Rosa: Thomas 12, Witka 12, Harris 7, Zajcew 12, Szymkiewicz 13, Sokołowski 19, Adams 4, Bonarek 5, Jeszke 5.

Koszykarze Rosy Radom jechali do Macedonii już w roli zespołu, który bez względu na wynik, zagra w drugiej rundzie FIBA Europe Cup. Mimo to nasz zespół nie dał gospodarzom żadnej taryfy ulgowej. Rosa nie musiała się wysilać, ale potraktowała mecz bardzo poważnie. Pierwsza kwarta przez około siedem minut była wyrównana, a z biegiem czasu zespół z Radomia zaczął wypracowywać sobie przewagę. Ta rosła bardzo szybko i już w 15 minucie było 17:34. Dopiero przed przerwą Macedończycy zniwelowali nieco stratę.
Gospodarze lepiej zaczęli również drugą połowę, ale zryw był chwilowy, bo Rosa miała dobrą skuteczność rzutu z akcji i nie pozwalała miejscowym na kontakt punktowy. W 25 minucie było 48:62. Kumanovo już w Radomiu pokazało, że nawet przegrywając różnicą 20 punktów potrafi walczyć do końca.
Na ostatnią kwartę radomianie wychodzili mając 13 punktów przewagi. Tutaj Rosa nie odpuściła i pewne wygrała ten pojedynek.