/SzS/
Bardzo dobre spotkanie rozegrał wczoraj w ekipie Rosasportu, Tomasz Sosnowik
Bardzo dobre spotkanie rozegrał wczoraj w ekipie Rosasportu, Tomasz Sosnowik T. Klocek
To już pewne. Będą derby Radomia w pierwszej rundzie fazy play off o awans do pierwszej ligi.

Koszykarze Rosasportu Radom wygrali we własnej hali z Komtekiem Bytom. Na zwycięstwo musieli sporo się napracować. Udało im się to dopiero w ostatnich sekundach meczu.

Rosasport Radom - Komtek Bytom 95:87 (24:27, 27:17, 12:18, 32:23).

Rosasport: Zalewski 14 (2), Sosnowik 17, Łukomski 2, Podkowiński 11 (1), Donigiewcz 25 (1) oraz Wróbel 14 (2), Kapturski 10 (1), Muszyński 2, Michałek 0, .

Radomianie zagrali bez kontuzjowanych, Pawła Wiekiery, Piotra Kardasia i Maciej Maja. W wyjściowej "piątce" kibice zobaczyli Emila Podkowińskiego, który borykał się ostatnio z kontuzją kostki.

SPÓŹNILI SIĘ

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, gdyż ekipa z Bytomia nie mogła trafić do hali. Pojedynek mógł się podobać, bo z obu stron było sporo ciekawych akcji, a co najważniejsze, zespoły w szczególnie pierwszej połowie zagrały na wysokim procencie skuteczności.
Pierwsza kwarta była dość wyrównana i po ośmiu minutach to bytomianie nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie 21:18. Goście aż pięć razy trafili z dystansu.
Lekka przewaga radomian zarysowała się na początku drugiej kwarty.
Znacznie gorzej wyglądała gra radomian w trzeciej kwarcie, kiedy radomianie przez pięć minut zdobyli tylko dwa punkty. Z prowadzenia 57:45 zrobiło się na tablicy 61:62.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na cztery minuty przed końcem przewaga gości urosła do czterech punktów. Na szczęście doświadczenie i opanowanie radomian w samej końcówce meczu dało im wygraną.

POLITECHNIKA PAUZOWAŁA

Drugi radomski zespół, AZS Politechnika pauzował we wczorajszej kolejce. W najbliższy weekend zmierzy się we własnej hali z Pogonią Ruda Śląska. Dla obu zespołów będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę. Radomianie podobnie jak "Rosa", zapewnili sobie miejsce w fazie play off.

Ponieważ wczorajszy mecz wygrał UMKS Kielce, to bez względu na wyniki ostatniej kolejki dojdzie do derbów Radomia w barażach o awans. Pierwszy mecz już 17 kwietnia.