Rośnie trybuna stadionu w Lipsku. W planach nowy budynek klubowy. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Powstaje nowa trybuna stadionu w Lipsku
Powstaje nowa trybuna stadionu w Lipsku archiwum klubu
Udostępnij:
Trwa budowa wschodniej trybuny stadionu w Lipsku. Powinna być gotowa do końca czerwca. To nie koniec ambitnych zmian na obiekcie sportowym Powiślanki.

Całkiem niedawno wyremontowano trybunę zachodnią. Generalny remont przeszła murawa boiska. Dostosowane do rozgrywek jest też górne boisko Powiślanki. Na tym jednak nie koniec zmian.
Teraz trwają prace na trybunie, na której najczęściej zasiadają fani i ultrasi Powiślanki. Budowę podzielono na dwa etapy ze względu na wysokie koszty. I etap modernizacji wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku obejmuje wykonanie dolnej części trybuny do wysokości 10 rzędów oraz schodów od strony północnej w tym: roboty rozbiórkowe istniejącej trybuny, roboty ziemne: konstrukcja betonowa – podkłady z ubitych materiałów sypkich oraz podkłady betonowe na podłożu gruntowym, wykonanie konstrukcji trybuny betonowej monolitycznej – schody żelbetowe – ściany żelbetowe proste – ściany oporowe żelbetowe – przygotowanie i montaż zbrojenia konstrukcji monolitycznej, izolacja elementów betonowych, malowanie powierzchni betonu, ogrodzenie wewnętrzne płyty boiska z barierek stalowych.
Nie będzie tutaj tradycyjnych siedzisk, a betonowe schody z poręczami.

Trwają prace projektowe związane z budową nowego budynku klubowego Powiślanki Lipsko. Miałby on stanąć za bramką, w okolicach obecnego wału. Obecne klubowe pomieszczenia Powiślanki mają kilkadziesiąt lat i już dawno przestały spełniać najmniejsze standardy licencyjne.
- Chcielibyśmy, aby powstał budynek, który będzie służył nie tylko piłkarzom, ale wszystkim mieszkańcom. Dlatego w planach jest powstanie tutaj siłowni, klubu fitness, kręgielni, kawiarni, aby w środku tygodnia to miejsce tętniło życiem. Na razie trwa projektowanie. Jeśli w przyszłym roku uda się pozyskać zewnętrzne środki to prawdopodobnie budowa ruszy. Koszty są ogromne - mówi Jacek Wielorański, burmistrz Lipska.

Na górnym boisku powstanie mały budynek z szatniami dla sportowców, przede wszystkim dla grup młodzieżowych. Powiślanka ma juz ponad 130 młodych adeptów futbolu. Dla nich również ma być budowane na górze, drugie, mniejsze boisko.
Czynione są starania, aby boisko główne posiadało oświetlenie, żeby drużyna mogła grać po zmroku. Górna płyta już posiada oświetlenie.
- Dzięki staraniom burmistrza i radnych obiekt wygląda coraz lepiej i funkcjonalniej i cieszymy się, że jest zaangażowanie władz miasta w rozwój sportowy - mówi Piotr Rybiński, prezes Powiślanki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Tata w klatce stawia córkę na nogi. To niesamowita historia.

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie