Rusza budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach. Zobacz jak będzie wyglądał

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański

Wideo

Udostępnij:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ma się przenieść z Opactwa i mieścić się będzie w nowym budynku przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach. Ministerstwo Finansów zapewniło wysoką dotację na jego budowę. Jest już umowa z wykonawcą i pierwsze uzgodnienia na temat przebiegu inwestycji.

Przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach rusza budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

We wtorek 12 października, Krzysztof Wolski, starosta kozienicki poinformował o dotacji zapewniającej finansowanie zadania „Budowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach”. Minister Finansów podpisał decyzję, w ramach której Powiat Kozienicki otrzymał ponad 17 000 000 złotych dotacji, z rezerwy celowej Budżetu Państwa na lata 2022-23.

Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski w imieniu Zarządu Powiatu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tej dotacji. - Szczególne podziękowania za wsparcie i zrozumienie sytuacji w jakiej znajduje się obecnie Szkolny Ośrodek Wychowawczy w Opactwie składam na ręce Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka - mówi Krzysztof Wolski. Przypomniał on także, że Przemysław Czarnek, podczas wizyty w Ośrodku w Opactwie wypowiedział ważne słowa dla realizacji tej inwestycji.

- Dzieci powinny mieć szkołę przyjazną, radosną i nowoczesną. Nowa lokalizacja w Kozienicach to między innymi poprawa dojazdu do szkoły. Dlatego będę ubiegał się o środki finansowe na ten cel. Nowy ośrodek w Kozienicach to inwestycja bez dwóch zdań konieczna. Rozpoczniemy ją i skończymy

- mówił Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki.

Starosta kozienicki podziękował również za wsparcie między innymi: posłowi Markowi Suskiemu, wojewodzie Konstantemu Radziwiłłowi i posłance Agnieszce Górskiej, która "wspierała nas merytorycznie i nie szczędziła czasu na wspólne działania w dążeniu do pozyskania dofinansowania".

- Nowa siedziba szkoły będzie spełnieniem marzeń dla wspaniałej kadry szkoły w Opactwie z dyrektorką Anną Grzesik, a przede wszystkim dla dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Opactwie oraz ich rodziców

- stwierdził Krzysztof Wolski, starosta Kozienicki.

Spotkanie z wykonawcą na placu budowy

We wtorek 19 października na placu budowy odbyło się spotkanie z wykonawcą inwestycji "Budowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach." W spotkaniu uczestniczyli między innymi Krzysztof Wolski, starosta kozienicki, Małgorzata Bebelska, wicestarosta oraz Rafał Wojtysiak, przedstawiciel firmy Wojtpol z Kozienic, wykonawcy inwestycji.

- Po otrzymaniu 17 milionów złotych dotacji z rezerwy celowej Budżetu Państwa na tę inwestycję, postanowiliśmy przyspieszyć nasze działania. Jednym z tych kroków było podpisanie umowy z wykonawcą firmą Wojtpol. Następnie ustaliliśmy, że spotkamy się na placu budowy, żeby wstępnie omówić nasze oczekiwania - poinformował Krzysztof Wolski. - Rozmawialiśmy, jak będzie usytuowany budynek nowego Ośrodka. Rozmawialiśmy też o zachowaniu istniejącego chodnika do pobliskich bloków, który jest dla mieszkańców bardzo ważną drogą komunikacyjną. Wstępnie rozmawialiśmy też na temat możliwego przebiegu drogi dojazdowej do placu budowy. I o tym żeby budowa nie była uciążliwa dla mieszkańców, ani dla pobliskiego szpitala. Rozmawiamy też o tym z panem burmistrzem i z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Starosta dodał, że chciałby aby inwestycja została sprawnie przeprowadzona i żeby nie była uciążliwa dla mieszkańców okolicznych bloków.

- Myślę, że ta inwestycja będzie promowała powiat kozienicki, bo budynek Ośrodka będzie bardzo okazały i nowoczesny - dodał starosta. - Ten budynek jest jednocześnie bardzo potrzebny, ponieważ będzie to placówka, z której będą mogli korzystać nie tylko podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie