Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza plebiscyt 35-lecia ROZPN

/SzS/
Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zorganizował wespół z naszą redakcją plebiscyt na jubileusz 35-lecia.

W tym roku Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej obchodzi jubileusz 35-lecia. Dziś rusza plebiscyt dla kibiców, którzy będą mogli wybrać najlepszego piłkarza, bramkarza, działacza oraz sędziego.
35 lat to kawał historii radomskiego futbolu. Przez cały ten w naszym regionie radomskim grało wielu znakomitych piłkarzy, tutaj pracowali trenerzy z doskonałym warsztatem. Możemy pochwalić się szeregiem bardzo uznanych arbitrów, zaś w klubach przez całe dekady pracują społecznie działacze wyjątkowo oddani dla swoich klubów.
ZŁOTA JEDENASTKA
- Chcemy w jakiś sposób uhonorować najbardziej wybitnych ludzi futbolu działających w ostatnich 35 latach na naszym terenie. Proponujemy kibicom piłkarskim zabawę w postaci Plebiscytu 35-lecia w którym wybierać będziemy Złotą Jedenastkę ROZPN, najlepszych trenerów, sędziów i działaczy - mówi prezes Władysław Kramczyk.

KAŻDY GŁOSUJE RAZ
Okręg wespół z naszą redakcją oraz portalem SportRadom.pl zaczyna dziś plebiscytową zabawę. Obok prezentujemy nasze nominacje w pięciu kategoriach. Wyboru tych osób dokonała pięcioosobowa kapituła. Każdy czytelnik może wyłącznie głosować na jednego piłkarza, bramkarza, trenera, działacza oraz sędziego. Głosujemy za pomocą maila wysyłając swoje typy pod adres: [email protected] lub na [email protected], pisząc w temacie "Plebiscyt ROZPN". W mailu prosimy o imię i nazwisko oraz numer telefonu. Jedna osoba może głosować wyłącznie raz. Swoje głosy można wysyłać także tradycyjną pocztą, wysyłając kartkę na adres ROZPN, ul. Chrobrego 52, 26-600 Radom.

NAGRODY DLA GŁOSUJĄCYCH
Radomski OZPN dla uczestników zabawy przygotował 10 nagród, w tym główną którą jest rower górski. Głosowanie trwać będzie do 15 maja. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone 10 sierpnia podczas jubileuszowego meczu Reprezentacji Radomia z Legią Warszawa.
Lista nominowanych w Plebiscycie 35-lecia ROZPN**
BRAMKARZ:
BŁASZCZYK JAN- gdy w 1977 roku ściągnięty z ŁKS-u Łódź stanął w bramce drugoligowego Radomiaka zespół w siedmiu kolejnych meczach nie stracił gola! Przez kilka lat pewny punkt drużyny.
GORCZYCA IRENEUSZ - wieloletni bramkarz Broni. Barw radomskiego klubu bronił m.in. w II i III lidze. Obecnie pracuje z młodzieżą.
KOSZARSKI KRZYSZTOF - barw Radomiaka bronił przez niespełna cztery sezonu w okresie obfitującym w największe sukcesy. W 1984 roku miał ogromny wkład w wywalczenie awansu do ekstraklasy.
ŁUKIEWICZ TADEUSZ - czołowy bramkarz regionu w minionym 35-leciu. Wychowanek Mazowsza Grójec, bogatą kartę występując przez kilka sezonów w Radomiaku.
MAKOWIECKI JAN - wychowanek Zwolenianki, występował również w Prochu Pionki. Najpiękniejszą kartę zapisał w Radomiaku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej szkoleniowiec Radomiaka, a także innych klubów regionu. Prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego OLDBOYS Radom.
MALISZEWSKI ANDRZEJ - w Broni występował przez 12 lat. W tym czasie rozegrało wiele spotkań w II i III lidze. Wychowanek Mazowsza Grójec, grał również w Szydłowiance Szydłowiec.
MINDA EDWARD - czołowy bramkarz ROZPN, grał m.in. w Radomiaku, Orle Wierzbica, MZKS Kozienice. W tym ostatnim klubie w sezonie 1998/99 w IV lidze przez 12 kolejnych meczów nie puścił gola.
PERESADA MIROSŁAW - jest bodajże jedynym bramkarzem, który w rozgrywkach II ligi bronił zarówno barw Broni, jak i Radomiaka. Do Radomia trafił z ŁKS-u Łódź. Trener w klubach: Beniaminek Radom, Broń Radom, Radomiak Radom.
PRZYROWSKI SEBASTIAN - wychowanek Pilicy Białobrzegi, reprezentant Polski. Grał w Groclinie Grodzisk Wielkopolski, obecnie występuje w Polonii Warszawa.
WRÓBEL ZBIGNIEW - wychowanek Startu Radom. Wieloletni bramkarz Radomiaka, a później kilku innych klubów ROZPN. Ostatnio zawodnik Polonii Iłża.
TRENER
ANTONIAK JÓZEF - pochodzący z Przysuchy absolwent AWF we Wrocławiu to szkoleniowiec, który w 1984 roku z drużyną Radomiaka wywalczył historyczny awans do I ligi. Z sukcesami trenował m.in. Orła Wierzbica, Broń Radom i MG MZKS Kozienice.
FITAS JANUSZ - w latach 80-tych ubiegłego wieku uchodził za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców ROZPN. Prowadził m.in. drugoligowy zespół Broni. Później powrócił do rodzinnego Lipska, gdzie rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną.
GAŁEK JAN - pochodził z Lipska, ale najpiękniejszą kartę zapisał w historii radomskiej Broni. Starsi kibice z pewnością z rozrzewnieniem wspominają mecz tego zespołu rundy jesiennej 1979 roku na zapleczu ekstraklasy.
KACZMAREK BOGUSŁAW - jako szkoleniowiec niemal przez całe życie związany z drużynami Czarnych Radom. Z krótkimi przerwami przez niemal 30-lat prowadził zespół seniorów WKS-u.
KAPERA RUDOLF - w historii zapisał się jako ten, pod którego wodzą w drugiej połowie lat 70-tych ubiegłego wieku piłkarze Radomiaka wywalczyli awans do II ligi.
KUPIS RYSZARD - pracę szkoleniowca grup młodzieżowych w MG MZKS Kozienice. Później z powodzeniem prowadził drużynę seniorów tego klubu. Pracował też w klubach: Plon Garbatka, KS Warka i Powiślanka Lipsko. Obecnie szkoleni młodzież w UKS "Energetyk" Kozienice.
LESZCZYŃSKI JERZY - pracę trenera rozpoczął w 1974 roku od grup młodzieżowych Broni. Później pracował w Radomiaku, MZKS Kozienice, Proch Pionki, Rol-Mot Ciepielów, Broń Radom, Plon Garbatka. Wykładowca Politechniki Radomskiej, organizator kursów trenerskich.
MIŁKOWSKI ZDZISŁAW - wychowawca kilku pokoleń piłkarzy radomskiej Broni. Prowadził też zespół seniorów tego klubu, a także Szydłowianki, Pilicy Białobrzegi, Orła Wierzbica, Skaryszewianki, Oronki Orońsko oraz Zorzy Kowala.
MUC TADEUSZ - wieloletni czołowy piłkarz Broni, był w tym klubie asystentem trenerów w II lidze. Prowadził również samodzielnie zespół na zapleczu ekstraklasy. Przez lata szkoleniowiec grup młodzieżowych.
PRAWDA ANDRZEJ- szkoleniowiec związany z Mazowszem Grójec. To on w pamiętnym sezonie 1994/95 prowadził beniaminka w rozgrywkach IV ligi. Później z powodzeniem pracując przez kilka kolejnych sezonów.
SIECZKA KRZYSZTOF- z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego. Może pochwalić się osiągnięciem, którego inni mogą mu pozazdrościć - jest trenerem drużyny seniorów Zawiszy Sienno od stycznia 1996 roku!
WÓJCIK JERZY- przygodę szkoleniowca rozpoczął od młodzieży Jadaru Skaryszew i Viki Radom. Później z powodzeniem prowadził seniorów Pilicy Białobrzegi i KS Warka. Do IV ligi wprowadził Rol Mot Video Ciepielów, pracował z zespołami Mirax-u Bierwce i Radomiaka Radom.
ZIELIŃSKI JUR- w 1984r jako asystent Józefa Antoniaka przyczynił się do awansu Radomiaka do I ligi. Później przez wiele lat już samodzielny trener w II lidze. Ponadto szkoleniowiec w: Szydłowiance, Pilicy Białobrzegi, Wulkanie Zakrzew, Pilicy Nowe Miasto, Szkółce Piłkarskiej Beniaminek.
PIŁKARZ
ANDRZEJEWSKI WŁODZIMIERZ - do Broni trafił po awansie do II ligi. Dzięki wysokim umiejętnością szybko zaskrabił sobie sympatię kibiców i uznanie kolegów. Później przez kilka sezonów podstawowych gracz Radomiaka (23 spotkania w I lidze). Z powodzeniem pracował jako szkoleniowiec.
DZIUBIŃSKI TOMASZ - zawodnik Broni Radom. W sezonie 1990/91 zdobył tytuł króla strzelców I ligi (Wisła Kraków). Pierwszy Polak, który zdobył bramkę w Lidze Mistrzów (FC Brugge). Reprezentant Polski grup młodzieżowych i seniorów.
KACPRZAK JACEK- wychowanek Pilicy Białobrzegi, przez lata związany z Radomiakiem. Reprezentant Polski grup młodzieżowych. Przez kilka sezonów występował na boiskach polskiej, duńskiej i greckiej ekstraklasy.
KUSEK ANDRZEJ - na przełomie lat 70 i 80-tych ubiegłego wieku pewny punkt defensywy zespołu Broni. W historii radomskiego klubu jeden z piłkarzy mogących się pochwalić największą ilością występów na boiskach II ligi.
MROZEK RYSZARD- wychowanek Radomiaka. Grał w tym klubie przez niemal całą swoją karierę. Najpierw wywalczył awans do II ligi, a następie I ligi. Słynął z ambicji, nieustępliwości. Nigdy nie odstawiał nogi, ale też nigdy nie ujrzał czerwonej kartki.
OCHODEK RYSZARD - podstawowy piłkarz II-ligowego zespołu Broni. Do Radomia trafił z Lublina jako zawodnik mogący pochwalić się występami w młodzieżowej reprezentacji Polski. Później ceniony szkoleniowiec.
OCZKOWSKI MAREK- jeden z nielicznych piłkarzy któremu było dane bronić drugoligowych barw zarówno Broni, jak i Radomiaka. Występował również w MG MZKS Kozienice, a także Video Ciepielów, Pilicy Białobrzegi. Aktualnie szkoleniowiec Zwolenianki, klubu w którym rozpoczynał swoją piłkarską przygodę.
OGORZAŁEK MAREK- piłkarz, który w historii Radomiaka zapewnił sobie stałe miejsce. Jako reprezentant Polski juniorów na Struga trafił z Orła Wierzbica. Później przeżył wzloty i upadku, od awansu do I ligi włącznie. Gracz cieszący się sympatią kibiców.
OSOWSKI JERZY- najskuteczniejszy napastnik Broni w historii drugoligowych występów. Przez pięć sezonów (1979-84) zdobył ich 40! Nie brak opinii, że równie szybkiego piłkarza w Radomiu nigdy wcześniej, ani później nie było.
PIETRASIK JANUSZ- przez wiele lat podstawowy piłkarz Radomiaka, bez którego w latach 80-tych ubiegłego wieku trudno było sobie wyobrazić kadrę, tak I, jak i II-ligowego zespołu. Reprezentant Polski juniorów młodszych. Obecnie szkoleniowiec grup młodzieżowych.
PROCKI JACEK- czołowy obrońca w historii ROZPN. Grał w drugoligowym Radomiaku, później przez lata związany trzecioligowym zespołem MG MZKS Kozienice.
PRZYBYŚ KAZIMIERZ - wychowanek Broni. Z radomskim zespołem wywalczył awans do II ligi. Reprezentant Polski seniorów, uczestnik finałów mistrzostw świata w Meksyku w 1986 roku. Zawodnik kilku zespołów piłkarskiej ekstraklasy.
ROGALA ROBERT- jeden z najskuteczniejszych napastnik w historii ROZPN. Wychowanek Radomiaka, który przez wiele lat związał się z Bronią Radom.
RUTKA SŁAWOMIR - jeden ze zdolniejszych obrońców ROZPN. Zaczynał w Jodle Jedlnia- Letnisko, grał też w III-ligowym Prochu Pionki, II-ligowym Radomiaku, III-ligowym MG MZKS Kozienice. Piłkarz kilku klubów ekstraklasy.
SEREMAK GRZEGORZ- jeden z najbardziej skutecznych napastników. Legenda piłki nożnej w Kozienicach. "Król pola karnego", który na swoim koncie posiada grubo ponad 100 bramek.
SIADACZKA RAFAŁ- wychowanek Broni Radom. Swoją przygodę z piłką rozpoczął jako utalentowany napastnik, by zakończyć jako jeden z najlepszych obrońców w kraju. Reprezentant Polski, bronił barw kilku klubów ekstraklasy. Uczestnik Ligi Mistrzów. W Radomiu bronił również barw Radomiaka.
SIARA MIROSŁAW- wychowanek Radomiaka. Jako zdolny drugoligowego zespołu obrońca przeszedł do Amiki Wronki, klubu w którym grał w ekstraklasie przez kilka sezonów. Obecnie piłkarz w Pilicy Białobrzegi.
SKONIECZNY ARKADIUSZ- podstawowy zawodnik defensywy Radomiaka w najlepszej historii radomskiego klubu. Obecnie wzięty szkoleniowiec klubów Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
STRZEMIŃSKI BOLESŁAW- po przyjeździe ze Śląska przyczynił się do awansu drużyny Radomiaka w 1977 roku do II ligi. Dynamiczny, przebojowy napastnik, grał m.in. w drugoligowym zespole Broni Radom. Obecnie szkoleniowiec Polonii Iłża, zespołu z którym wywalczył historyczny awans do IV-ligi.
WACHOWICZ ZBIGNIEW- wychowanek Radomiaka. Zawodnik zespołu, który w 1993 roku wywalczył awans do II ligi. Później grał w innych klubach (m.in. MG MZKS Kozienice). Występował w Izraelu i Finlandii. Po powrocie do Radomiaka znów przyczynił się do awansu w 2004 roku zespołu do II ligi. Obecnie trener.
WOJDASZKA MAREK- przybył do Radomiaka z Wisły Puławy. Świetnie wyszkolony piłkarz przyczynił się do drugoligowego awansu w 1977 roku. Będąc czołową postacią zespołu w 1984 roku wywalczył awans do I ligi. Jeden z najlepszych zawodników w historii radomskiej piłki nożnej.
ZAWADZKI PAWEŁ- kapitan pierwszoligowego zespołu Radomiaka. Jeden z podstawowych piłkarzy drużyny Zielonych w najlepszej historii radomskiego klubu. Etatowy egzekutor rzutów karnych. Obecnie związany z Widzewem Łódź, klubu do którego przybył do Radomia.
ZIELIŃSKI JACEK - rozpoczął grę w piłkę nożną na początku lat osiemdziesiątych w Orle Wierzbica. Gdy otrzymał powołanie do kadry Polski juniorów z pewnością nie spodziewał się, że przez lata będzie podstawowym zawodnikiem reprezentacji seniorów. Uczestnik mistrzostw świata w Koreii/Japonii w 2002 roku. Asystent selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy.
OSOBOWOŚĆ
ANTONIEWICZ RYSZARD - jako działacz Radomiaka pracował przez 36 lat. Wieloletni urzędujący wiceprezes, pełnił też funkcję prezesa klubu. Za swoją długoletnią działalność uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.
BANACHOWICZ WIESŁAW - jako zawodnik, a później działacz z Pilicą Białobrzegi związany od 1980 roku. W tym czasie pełnił wiele funkcji, z prezesm klubu włącznie. Organizator szeregu imprez, inspirator rozbudowy bazy sportowej. Obecnie działacza samorządowy.
DRABIK WIESŁAW- wieloletni działacz Broni Radom. Pełnił funkcję kierownika drużyny seniorów, wiceprezesa ds. sportowych i dyrektora klubu, był też członkiem zarządu ROZPN. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń w tym srebrny Krzyż Zasługi.
GRALIŃSKI JERZY- wiceprezes i prezes Broni Radom. Kierował klubem, kiedy posiadał kilka sekcji. Związany z nim na dobrze i złe. Charyzmatyczny działacz poniósł nieocenione zasługi dla jego rozwoju i funkcjonowania.
HERNIK MIROSŁAW - piłka nożna stała się jego pasją przed kilkunastu laty. To dzięki jego zaangażowaniu malutkie Bierwce mogły poszczycić się klubem z rozgrywkach IV ligi. Obecnie właściciel większości udziałów Radomiak 1910 SA.
JADCZAK MAREK - wieloletni działacz sportowy, był kierownikiem biura Wojewódzkiej Federacji Sportu w Radomiu, prezesem ROZPN. W 1993 roku utworzył pierwszą w Radomiu Szkółkę Piłkarską Beniaminek. Były członkiem zarządu ROZPN i MZPN.
JAGIEŁŁOWICZ JANUSZ - z Radomskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej związany od momentu jego utworzenia. W kilku kolejnych zarządach pełnił rolę sekretarza, w latach 1995-2000 prezes ROZPN. Były członek Komisji Młodzieżowej PZPN.
JURCZAK JERZY - długoletni działacz Szydłowianki. Pełnił w klubie funkcję członka zarządu, skarbnika, sekretarza i prezesa klubu. Był inicjatorem budowy nowego obiektu klubu. Od wielu lat członek zarządu ROZPN, w którym pełni funkcję sekretarza i wiceprezesa.
KŁOSIŃSKI WOJCIECH - zasłużony działacz Mazowsza Grójec w którym pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa klubu. Był też wiceprezesem GKS Chynów. W MZPN pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa, jest członkiem Zarządu ROZPN.
KOŁTUNOWICZ JÓZEF - działacz który w 1993 roku należał do głównych inicjatorów reaktywowania klubu Sokół w Przytyku. Od tego momentu nie przerwanie pełnił w nim kierownicze role. Jako prezes, wprowadził Sokoła do Mazowieckiej Ligi Seniorów.
KUNA JACEK - były dyrektor Cementowni Wierzbica na dobre i złe związany z Orłem. Wielki sympatyk sportu. Piłkarze, trenerzy i działacze z rozrzewnieniem wspominają czasu, gdy decydował o wielu sprawach.
LEPA MIROSŁAW - od 12 lat prezes Proch Pionki. Jak podkreśla największym sukcesem kierowanych przez niego zarządów jest pozbycie się długów, a także uchronienie klubów przed jego upadkiem.
MAGIERA JERZY - w latach największych sukcesów piłkarzy MG MZKS Kozienice człowiek instytucja. Dzięki swoim dokonaniom cieszył się szacunkiem i autorytetem w środowisku.
PIETRZYK SŁAWOMIR - długoletni działacz Plonu Garbatka, organizator sportu w Garbatce i na terenie gminy, pełnił w klubie funkcję członka zarządu i prezesa klubu. Członek zarządu ROZPN w którym pełni funkcję wiceprezesa ds. sportowych.
PLUTA ZYGMUNT - jako zawodnik, następnie szkoleniowiec przez kilkanaście lat związany z radomskim Startem. W 1998 r. założyciel Zamłynia. Obecnie szkoleniowiec i prezes tego klubu.
PODGÓRSKI LECH - wieloletni działacz społeczny i samorządowy. W latach 1997-2000 pełnił funkcję prezesa zarządu RTP Radomiak, RTP Radomiak- Ariel oraz RKS Radomiak. Prowadząc od ponad 20 lat hurtownie i sklepy sportowo- turystyczne Leda Sport sponsoruje i wspomaga organizację wielu imprez sportowych w Radomiu i regionie.
SOSNOWIEC ANDRZEJ - człowiek bez którego trudno wyobrazić sobie nie tylko historię Gerlacha Drzewica, ale i w ogóle sportu w byłym wojewódzkie radomskim. Od reformy administracyjnej upłynęło wiele lat, on tymczasem niemal na każdym kroku podkreśla związek Drzewicy z regionem radomskim.
SOSNOWSKI ZYGMUNT - długoletni działacz Powiślanki Lipsko, zawsze w tym klubie pełnił funkcję w zarządzie. Był kierownikiem drużyny, kierownikiem sekcji i wiceprezesem klubu. Związany w okresie sukcesu, ale i latach kryzysu.
ŚWITKA WALDEMAR - w latach 90-tych członek zarządu Radomiaka. Ponadto działał w ROZPN będąc członkiem zarządu pełnił funkcję wiceprezesa. Były członek Prezydium Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
TELĘGA MARIAN - charyzmatyczny działacz Radomiaka. W okresie jego prezesury Radomiak uzyskał historyczny awans do I ligi. Dwukrotnie był delegatem na Walnych Zebraniach Sprawozdawczo-Wyborczych PZPN.
WASILEWSKI IZYDOR - współzałożyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik-14. Prezes, ale i szkoleniowiec, wychowawca kilku pokoleń piłkarzy. Członek zarządu ROZPN.
SĘDZIA
FIGAS JERZY - arbiter II i I ligi, następnie obserwator szczebla centralnego, Dziennikarz, działacz sportowy. Długoletni przewodniczący WS ROZPN. Członek KS PZPN, Mazowieckiego ZPN. Redaktor naczelny pisma PZPN "Sędzia". Honorowy Prezes ROZPN
GRYCZKA JANUSZ - w latach 1987-95 arbiter III i II ligi. Sędziował ok. 1000 zawodów. Długoletni członek Zarządu WS ROZPN, obecnie obserwator III ligi.
KARPETA JACEK - arbiter III ligi w latach 2001-06. Prowadził ok.1100 zawodów. Obecnie asystent szczebla centralnego i sędzia klasy okręgowej.
KUŁAKOWSKI TADEUSZ - w latach 1956-66 zawodnik Broni Radom, później arbiter. Sędzia główny IV ligi, asystent I i II ligi. Sędziował ok.1800 zawodów. Długoletni członek Zarządu WS ROZPN. Przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa ROZPN.
MAŁEK ROMAN - grał w juniorach Radomiaka, później bronił barw LZS Jedlińsk i Orzeł Wierzbica. Arbiter piłkarski od 1971 roku. Przez wiele lat działał w zarządzie organizacji sędziowskiej ROZPN.
MAREK STEFAN- sędzia główny III ligi, asystent I i II ligi. W latach 1978-84 wiceprezes ROZPN i prezes Kolegium Sędziów w Radomiu. Przez 4 kadencje, aż do chwili obecnej zastępca przewodniczącego WS ROZPN.
MORTKA ZBIGNIEW - sędzia główny klasy okręgowej. Były piłkarz Broni Radom, Startu Radom. Szkoleniowiec w Starcie Radom, PKP Michałów. Przesędziował ok. 1300 zawodów.
NADOLSKA KATARZYNA - jako pierwsza sędzia z Polski miała zaszczyt prowadzić mecze mistrzostw świata kobiet w roli asystentki. Sędzia piłki nożnej kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach i Pekinie. Obecnie obserwator UEFA piłki kobiet.
POSUNIAK TOMASZ - arbiter główny IV ligi. Asystent II i III ligi w ok. 200 zawodach. Do tej pory prowadził ok.1700 meczów. Członek Zarządu WS ROZPN. Obecnie referent do spraw obsady sędziowskiej.
SIWIEC TOMASZ - były piłkarz juniorów Radomiaka i Czarnych oraz A klasowego Orła Gielniów. Sędzia III i II ligi w latach 1991-2001. Od roku 2004 obserwator. Obecnie obserwator I ligi. Członek Zarządu WS ROZPN- referent do spraw obserwatorów.
WRÓBEL TOMASZ - przez 9 lat arbiter III ligi, a także asystent szczebla centralnego (II, I liga). W sumie rozstrzygał w ok. 1400 meczach. Obecnie obserwator IV ligi. Członek Zarządu WS ROZPN (od 1990r do chwili obecnej - przewodniczący Komisji Szkoleniowej).
GILEWSKI KAZIMIERZ - wieloletni arbiter. W pierwszej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku prowadził mecze II ligi. **

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie