12. Półmaraton Radomskiego Czerwca'76. Biegłeś? Znajdź się na zdjęciach!

Sylwester Szymczak
W niedzielę ulicami Radomia przemierzyli biegacze w ramach XII Półmaratonu Radomskiego Czerwca'76. Na starcie stanęło dokładnie 683 osoby. Kolejni wzięli udział w Czerwcowej Piątce. Zobacz zdjęcia z biegu - część 1.

Kolejny raz stowarzyszenie Biegiem Radom organizując tą imprezę, pokazało wielką klasę. W sobotę mieliśmy biegi dzieci, a także bieg z historią w tle, Mila Radości Dumne Warchoły. Z kolei w niedzielę przed budynkiem hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63 ustawiło się prawie 700 osób. Przyjechali z całej Polski, bo radomski półmaraton ma już wyrobioną swoją doskonałą markę. Dojechała też kilkuosobowa grupa Kenijczyków, którzy mocno podnieśli poziom biegowy tej imprezy.

Temperatura na starcie była około 21 stopni. Wiał momentami dość mocny wiatr, ale pogoda była niezła dla biegaczy. Około 250 osób zdecydowało się na start w Czerwcowej PIątce, czyli na dystansie pięciu kilometrów. Tradycyjnie nie brakowało też chętnych z kijkami nordic walking.

Niespodzianki nie było i z czasem 1:07,39 wygrał Kenijczyk Kennedy Kipkemoi Rono. Na drugim miejscu był Kamil Walczyk z czasem 1:09,09. To wielki sukces dla biegacza ze Skaryszewa! Trzecie miejsce przypadło Sylwestrowi Lepiarzowi z LKB Rudnik, a tuż za podium dobiegł kolejny Kenijczyk, Ndiwa Chepkurui. Ósme miejsce wywalczył radomianin, Kuba Gałasiewicz.

Jeśli chodzi o panie, to zwyciężyła Jebet Valentine z Kenii (1:21,03) przed Izabelą Paszkiewicz 1:21,15 i Anną Pawlikowską z Czarnecki Run Team. Szóste miejsce wśród pań zajęła utytułowana Karolina Waśniewska.

Jeśli chodzi o Czerwcową Piątkę, czyli dystans na 5 kilometrów to zwyciężył Mateusz Śliwiński (17 min, 32 sek) przed Rafałem Lewochą i Patrykiem Gruszczyńskim. Wśród pań najszybszą okazała się Barbara Pytoń.