Są najlepsi w Polsce. Wytańczyli sobie zwycięstwo. I to jak!

/wit/
Młodzi tancerze z Lipskiego Centrum Kultury pokazali co potrafią i z Tarnobrzega wrócili z medalami. LCK
Wygrali trzy spośród czterech kategorii na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance "Minu Su Vol.3" w Tarnobrzegu. To lipscy tancerze, podopieczni Anny Lidak. W zawodach startowało ponad 100 tancerzy z całego kraju.

Ponad 100 tancerzy rywalizowało w czterech kategoriach wiekowych: "Kids vs Kids" 3 vs 3 do lat 12-tu, "Crew vs Crew" 3 vs 3 powyżej lat 12-tu, "B-boy Contest" 1 vs 1 i "B-girl Contest" 1 vs 1.

Tancerze z Lipska, podopieczni instruktorki Anny Lidak wygrali w trzech kategoriach: "Kids vs Kids" do lat 12 pierwsze miejsce wytańczyli: Kamil Gumiński, Bartłomiej Sałek i Patryk Smaga. W kategorii "Crew vs Crew" powyżej lat 12-tu wygrali: Grzegorz Kąkol, Przemysław Lasota i Paweł Wojtowicz. W kategorii "B-girl Contest" najlepsza okazała się Patrycja Tłuczkiewicz.

- To bardzo dobry występ tancerzy z sekcji BREAK DA HAUSE. To promocja dla naszego Centrum i miasta - cieszy się Izabela Ronduda, dyrektor Lipskiego Centrum Kultury.

Tancerze z Lipskiego Centrum Kultury na swoim koncie mają wiele sukcesów, ale takiego jak ten w Tarnobrzegu jeszcze nie było. W sumie w zawodach uczestniczyło 13 tancerzy z lipskiej placówki, z których aż 7 stanęło na podium.

Licząca około 20 osób sekcja działa przy Lipskim Centrum Kultury od trzech lat. Występują w niej tancerze w wieku od 6 do 20 lat.