Sabina Jarząbek z Kielc oraz radomianin Patryk Kozłowski mistrzami Polski w biegu na 5 kilometrów. Zawody odbyły się w Warszawie

Radosław Olchowski
Patryk Kozłowski z RLTL Optimy Radom mistrzem Polski w biegu na 5 kilometrów.
Patryk Kozłowski z RLTL Optimy Radom mistrzem Polski w biegu na 5 kilometrów. archiwum Echo Dnia
To był udany występ na zawodach rangi mistrzowskiej lekkoatletów z Kielc i Radomia. Sabina Jarząbek z KKL -u Kielce oraz Patryk Kozłowski z RLTL Optimy Radom wywalczyli złote medale mistrzostw kraju w biegu ulicznym na 5 kilometrów.

Podczas zawodów rozgrywanych na trasie wokół stołecznego stadionu PGE Narodowy rywalizację utrudniał deszcz. W momentami ekstremalnych warunkach w rywalizacji pań najlepiej spisała się Sabina Jarząbek.

- Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyła drugie – po biegu na 10 kilometrów – złoto mistrzostw Polski w ciągu ostatniego miesiąca i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem także na koronie PGE Narodowego. Pięć kilometrów pokonała w 16:23. Na mecie zdecydowanie zdystansowała rywalki, wśród których prym wiodły Monika Dubiella (16:48) oraz Ewa Jagielska (16:52) – informuje witryna Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Z kolei zmagania mężczyzn wygrał Patryk Kozłowski. Radomianin, tegoroczny wicemistrz kraju w półmaratonie, nie miał łatwego zadania. Ostateczna walka o medale rozegrała się już na finiszowych metrach. Kozłowski wygrał z czasem 14:19, minimalnie pokonując Aleksandra Wiącka (14:21) oraz Sebastiana Nowickiego (14:22). Miejsce tuż za podium wywalczył in y biegacz Optimy, czyli Mateusz Kaczor.

Warto dodać, że średniodystansowcy radomskiego klubu mają patent na MP na tym dystansie. To już trzecie złoto z rzędu dla Optimy. W 2021 roku wygrał Kozłowski, rok później triumfował Kaczor, a teraz ponownie na najwyższym podium stanął Kozłowski. Trenerem obu zawodników jest w RLTL Optimie Leszek Trzos.