MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Samorządowcy z powiatu przysuskiego na spotkaniu w ministerstwie

sok
W spotkaniu w ministerstwie wzięli udział m.in. starosta  Marian Niemirski, wójtowie gmin - Marian Kmieciak i Marek Klimek.
W spotkaniu w ministerstwie wzięli udział m.in. starosta Marian Niemirski, wójtowie gmin - Marian Kmieciak i Marek Klimek.
26 września odbyło się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji seminarium „Programy wsparcia rozwoju jednostek samorządu terytorialnego - instrumenty, źródła, perspektywy.”

Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego przy współudziale MSWiA. Jednym z zaproszonych włodarzy powiatów był Starosta Przysuski Marian Niemirski. Wszystkich przybyłych przywitał Wiceminister MSWiA Sebastian Chwałek, po którym rozpoczęli swoje prelekcje specjaliści z ministerstw, instytucji rządowych, świata nauki oraz samorządu. Uczestnicy seminarium zapoznali się między innymi z zaktualizowanym „Programem rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019”. Poruszony został także temat formy pomocy dla samorządów i osób fizycznych poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic wprowadzone przez MSWiA. Należą do nich między innymi: pomoc doraźna do 6 tysięcy złotych na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb; pomoc w remoncie zniszczonych zabudowań (do 20 tysięcy złotych); pomoc odbudowie lub otworzeniu budynków mieszkalnych i gospodarczych (odpowiednio do 100 i 200 tysięcy złotych).

Jednym z głównych celów seminarium było promowanie programów rządowych, które wspierają rozwój jednostek samorządu terytorialnego oraz zacieśnienia współpracy między administracją rządową a samorządową.

Zobacz też: Darmowe szczepienia przeciw grypie dla seniorów w Radomiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie