Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sesja Rady Miasta w Radomiu. Mówili o stanie spółek miejskich, budowie szpitala klinicznego i usunięciu niebezpiecznych odpadów

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Urząd Miejski w Radomiu
W poniedziałek, 26 lutego odbyła się Sesja Rady Miasta w Radomiu. Podczas posiedzenia radni zajmowali się kilkoma ważnymi tematami, w tym między innymi o aktualnym zadłużeniu oraz zobowiązaniach miejskich spółek, niebezpiecznych odpadach zalegających w magazynie przy ulicy Ofiar Firleja, szpitalu klinicznym, a także o rozwoju lotniska i tak zwanym "Airport City". Zobacz zapis transmisji.

Sesja Rady Miasta w Radomiu. O stanie spółek i budowie szpitala

Jednym z pierwszych punktów omawianych podczas poniedziałkowej sesji była kwestia zapowiedzi budowy Szpitala Klinicznego w Radomiu. Na ukończeniu jest analiza potrzeb i wymagań. Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazała też kilka potencjalnych lokalizacji. Sprawa jednak tkwi w zawieszeniu, ponieważ do tej pory zablokowane były środki unijne z Krajowego Planu Odbudowy. Szacunkowy koszt to jest około pół miliarda złotych, które w dużej mierze miałyby pokryć dofinansowania zewnętrzne.

Podczas sesji omawiana była również kondycja finansowa siedmiu miejskich spółek. Mowa o Wodociągach Miejskich, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, RADPEC-u, Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, RADKOM-ie, RTBS Administratorze i Rewitalizacji. Radnym sytuację wyjaśniał skarbnik miasta Sławomir Szlachetka. Jak wynika z jego wypowiedzi, wszystkie zobowiązania wspomnianych spółek wynoszą 676 milionów złotych.

Sytuację w naszych spółkach uznaję za bardzo dobrą. Zobowiązania o niczym nie mówią, ponieważ trzeba je skonfrontować z majątkiem, przychodem i wynikami na koniec roku. W każdej spółce są inne problemy i każda ma inną specyfikę. Pamiętajmy też, że spółki są powołane przede wszystkim do realizacji naszych zadań i to jest w ich funkcjonowaniu nadrzędne

- mówił skarbnik Sławomir Szlachetka.

Nie mogło też zabraknąć tematu niebezpiecznych odpadów, które obecnie znajdują się w magazynach przy ulicy Ofiar Firleja. Na ich usunięcie władze miasta przeznaczyły 10,5 miliona złotych. Przetarg w tej sprawie odbył się już w styczniu, ale jedna z firm biorących udział złożyła odwołanie, które zostało uwzględnione przez Krajową Izbę Odwoławczą. W związku z czym wszystko trwa dłużej, niż początkowe założenia. Ostatecznie, umowa w sprawie usunięcia odpadów ma być podpisana do końca marca tego roku, zaś odpady zniknąć mają do końca czerwca.

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ PEŁNY ZAPIS TRANSMISJI Z SESJI RADY MIASTA

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie