Setki biegaczy wzięły udział w 17. edycji Biegu Pułaskiego w Warce. Zobacz zdjęcia i wyniki

Tadeusz Klocek
W niedzielę, 9 października odbyła się już 17. edycja Biegu Pułaskiego w Warce. Rywalizacja odbywała się na dystansie 10 kilometrów, a wzięły w niej udział setki biegaczy. Uczestnikom towarzyszyła gorąca i serdeczna atmosfera oraz mnóstwo emocji.

Za nami 17. edycja Biegu Pułaskiego w Warce. Dopisała pogoda i liczba uczestników

Bieg Pułaskiego już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych organizowanych w Warce. W niedzielę, 9 października odbyła się już 17. edycja wydarzenia. Dopisała zarówno pogoda i liczba uczestników. W szranki stanęło niemal dwustu biegaczy, zarówno zawodowców na co dzień ćwiczących w klubach sportowych, jak i amatorów chcących spróbować swoich sił w rywalizacji.

W tym roku start i meta znajdowały się w centrum miasta na Placu Stefana Czarnieckiego. Trasa biegu prowadziła najpierw przez centralne ulice miasta, dzielnicę Winiary, park imienia Kazimierza Pułaskiego, ścieżki pieszo-rowerowe, dzielnicę Ostrówek, a finiszowała przebiegając ulicą Senatorską do Placu przy Urzędzie Miasta.

Zwycięzcą tegorocznego Biegu Pułaskiego został Mateusz Gos (00:31:04), na drugim stopniu podium stanął Łukasz Więckowski (00:34:06), zaś trzecie miejsce wybiegał Piotr Basiak (00:35:08).