Siatkarki AZS Politechnika Radomska przegrywają w Legionowie

/sid/
Siatkarki AZS Politechnika Radomska (w bloku) przegrały pierwszy mecz finału play off II ligi z Legionovią Legionowo Sz. Wykrota
Zawodniczki AZS Politechnika Radomska przegrały 0:3 pierwszy mecz finału play off II ligi z Legionovią Legionowo. W niedzielę, o godz. 11 w Legionowie drugie spotkanie obu zespołów.

"Akademiczki" jedynie w pierwszej partii nawiązały wyrównana walkę. Zaryzykowały zagrywką, sprawiając rywalkom trochę kłopotów, zdobyły kilka punktów blokiem. Jak przyznał trener radomianek, Krzysztof Białaczak, jego podopieczne grały mądrze i dzięki temu przez niemal całego seta nie pozwalały rywalkom na wypracowanie przewagi. Faworytki w końcówce seta zdołały jednak wypracować zaliczkę punktową, którą utrzymały do końca odsłony.

W kolejnych dwóch setach w grze radomianek niestety zabrakło determinacji. Dodatkowo zaczęły popełniać błędy. Przytrafiały się nieporozumienia, których efektem były starty kolejnych punktów. "Akademiczki" przegrały wysoko oba sety. Legionovia, jeden z największych faworytów walki o awans do I ligi objął prowadzenie 1:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

- Rywalki niczym nas nie zaskoczyły i tak naprawdę mogliśmy dziś z nimi powalczyć, jednak zabrakło determinacji i zaangażowania - przyznał po spotkaniu Białczak. - Gdy zaczęliśmy popełniać błędy, wypunktowały nas.

Legionovia Legionowo - AZS Politechnika Radomska 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)., stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:0.
Politechnika: Sojka, Lachowska, Gnyś, Mazur, Michalska, Kucharsk - Guzikiewicz (libero) oraz Pasieczna, Dobosz.