Siatkarki AZS Politechnika Radomska w półfinale mistrzostw Polski

/sid/
Już tylko krok dzieli je od sukcesu

Siatkarki AZS Politechnika Radomska awansowały do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski. Zwycięstwo w pierwszym meczu grupowym odnieśli piłkarze ręczni Politechniki. W ekipie koszykarzy, która przegrała pierwsze spotkanie nie zagrali Jakub Musijowski i Robert Pacocha.

Bardzo wyrównany pojedynek stoczyli radomscy koszykarze. Na półtorej minuty przed końcem meczu mieli siedem punktów przewagi i w tym momencie zespół ukarany został faulem technicznych. Kutnianie odrobili i doprowadzili do wyrównania po 82 i dogrywki, którą radomianie przegrali 87:99.

Siatkarki trafiły do grupy A z ekipą ekstraklasy AZS Białystok i drugoligowym AZS AWF Warszawa. W pierwszym spotkaniu radomianki uległy zespołowi z Białegostoku 0:3 (17:25, 23:25, 20:25). W drugim spotkaniu radomskie siatkarki zmierzyły się z ligowym rywalem z Warszawy, pewnie zwyciężając 3:0 (25:18, 25:22, 25:21). Dzięki zwycięstwu, radomianki awansowały do półfinału. Rywalki poznają po zakończeniu spotkań w grupie B, które rozegrane zostaną w sobotę.

W pierwszym spotkaniu grupowym "szczypiorniści" Politechniki pokonali 34:33 AZS Biała Podlaska.