Siatkarz Sebastian Sobczak akademickim mistrzem Europy

/sid/
Sebastian Sobczak zdobył złoty medal akademickich mistrzostw Europy w siatkówce plażowej J. Stobiecki
Pochodzący z Przysuchy Sebastian Sobczak, grający w parze z Piotrem Janiakiem wywalczył złoty medal akademickich mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.

Siódme akademickie mistrzostwa rozegrano w Kazaniu w Rosji. Sobczak i Janiak, reprezentujący Uniwersytet Łódzki, to aktualni akademiccy mistrzowie kraju. Sobczak dobra dyspozycję zaprezentował w czasie rozgrywanego w czerwcu w Radomiu finału Pucharu Polski. Grając w parze z Damianem Słomką wywalczył 3. miejsce.

W czasie mistrzostw w Kazaniu Sobczak i Janiak pewnie awansowali do finału, pokonując między innymi drugą polską parę Karol Szczepanik i Mateusz Mrozowski. Walkę o medale stoczyły pomiędzy sobą pary z Polski i Szwajacarii. W półfinale Sobczak i Janiak wygrali z pierwszym duetem Szwajcarii Foelmli / Flier, a w finale z drugą szwajcarską parą Buehler / Catschegn. W obu spotkaniach Polacy byli zdecydowani lepsi.
Kolejna polska para Tomasz Sińczak i Sebastian Lisiecki w meczu o brązowy medal uległa parze Foelmli / Flier.

"Złoto" akademickich mistrzostw Europy, to największy w karierze sukces Sobczaka. W ubiegłorocznych mistrzostwach para Sobczak / Janiak zajęła 4. miejsce.

Wyniki, półfinały: Sobczak / Janiak - Foelmli / Lier 2:0 (22:20, 21:17), Sinczak / Lisiecki - Buehler / Catschegn 0:2 (17:21, 17:21); finał: Sobczak / Janiak - Buehler / Catschegn 2:0 (21:14, 21:17), mecz o trzecie miejsce: Sinczak / Lisiecki - Foelmli / Lier 0:2 (20:22, 13:21); końcowa kolejność: 1. Sobczak / Janiak, 2. Buehler / Catschegn, 3. Foelmli / Lier, 4. Sinczak / Lisiecki.