sportowy24
  Siatkarze Cerrad Czarnych - Lukas Kampa i Dirk Westphal...

  Siatkarze Cerrad Czarnych - Lukas Kampa i Dirk Westphal brązowymi medalistami mistrzostw świata

  /W.Ł./

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wspaniała promocja dla klubu Cerrad Czarni Radom. Siatkarze reprezentanci Niemiec, Lukas Kampa i Dirk Westphal zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce pokonali 3:0 Francję.
  Niemcy - Francja 3:0 (25:21, 26:24, 25:23).
  Kampa gra na pozycji rozgrywającego, a Westphal jako przyjmujący.

  Tego w historii radomskiej siatkówki jeszcze nie było. Siatkarze Cerrad Czarnych, reprezentanci Niemiec - Lukas Kampa i Dirk Westphal zostali brązowymi medalistami mistrzostw świata w siatkówce.
  W meczu o trzecie miejsce Niemcy pokonali Francję 3:0 (25:21, 26:24, 25:23). Mistrzostwa odbywały się w Polsce i wczoraj się zakończyły.
  - To wspaniała promocja dla całego radomskiego klubu, radomskiej siatkówki. Ogromnie się cieszymy. Mamy już w swo-im zespole srebrnego medalistę mistrzostw świata i mistrza Eu-ropy Daniela Plińskiego - mówi ogromnie zadowolony, Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych.
  Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek wieczorem Luks i Dirk zameldują się w Radomiu, a najpóźniej we wtorek. - Zgadza się najpóźniej we wtorek, bo mamy prezentację całego zespołu - dodaje trener Prygiel.


  Spełniło się wielkie marzenie Dirka Westphala, Lukasa Kampy i ich kolegów. Reprezentacja Niemiec w meczu o brązowy medal pokonała Francję. Powód do zadowolenia mamy również w Radomiu. Cerrad Czarni pochwalić się może siatkarzami, którzy stanęli na podium mistrzostw świata!
  W 1983 roku podczas mistrzostw Europy Jacek Rychlicki wraz z reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal. Przez lata żaden z siatkarzy, broniąc barw Czarnych, nie mógł pochwalić się podobnym wyczynem. Tymczasem po 31 latach klub z Radomia szczycić może się jeszcze większym sukcesem. Wszystko za sprawą osiągnięcia Dirka Westphala i Lukasa Kampy oraz reprezentacji Niemiec, która 21 września 2014 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata!
  W sobotni wieczór obaj siatkarze z kadrą Niemiec zażarcie walczyli o finał. Team naszych zachodnich sąsiadów nie był w stanie sprostać Polsce. W niedzielę pokazali już skuteczniej-szą siatkówkę. Pokonując Francję w trzech setach zapewniali sobie miejsca na podium. Po zjednoczeniu i upadku berlińskie-go muru to pierwszy medal Niemiec w tak prestiżowej imprezie.

  Z dwójki siatkarzy radomskiego klubu większy udział w sukcesie ma Lukas Kampa. Pozyskany w tym roku przez Czarnych rozgrywający wystąpił we wszystkich meczach reprezentacji Niemiec.

  Osiągnięcie Niemiec to jedna z większych niespodzianek mistrzostw świata. Okazuje się, że nie dla wszystkich. Dirk Westphal jeszcze przed pierwszym meczem mistrzostw świata zapewniał. - Chcę dotrzeć do medalu. Marzenia się spełniły.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ