Siatkarze Cerrad Enei Czarnych zagrali z Treflem w Gdańsku

Sylwester Szymczak
archiwum
W meczu siatkarskiej Plus Ligi, Trefl Gdańsk w poniedziałkowy wieczór podejmował Cerrad Enea Czarnych Radom.

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:11, 25:20).
Trefl: Kampa 3, Niemiec 4, Czerwiński 7, Bołądź 17, Urbanowicz 10, Sawicki 11, Perry (libero) oraz Martinez, Nasewicz
Czarni: Woicki, Schulz 11, Tammemaa 2, Borges 3, Łukasik 15, Lemański 8, Masłowski (libero) oraz Nowak 1, Rusin 3, Gąsior, Warda 1, Firszt
Radomska drużyna jechała do Gdańska w dobrych nastrojach, po wyjazdowej wygranej w Katowicach. Teraz rywal był zdecydowanie mocniejszy, ale nasi zawodnicy zapowiadali walkę od pierwszych minut.
W pierwszej partii, wynik dość długo oscylował w okolicy remisu i gospodarze długo nie mogli przełamać obrony Czarnych. Dopiero w końcówce Trefl wypracował sobie przewagę czterech punktów i skutecznie zakończył set.
W drugiej partii radomianie wyszli na początku na prowadzenie 4:5. Potem jednak bardzo dobrą serię zanotowali gdańszczanie i szybko zrobiło się 15:9. Ostatecznie ten set również zakończył się wygraną miejscowych do 21.
Trzeci set od początku toczył się ze sporą przewagą gdańszczan. Były dobre momenty, po których Czarni zmniejszali stratę, ale tego dnia Trefl był poza zasięgiem dla radomskiego zespołu.