Siatkarze Czarnych Radom przegrali sparing (zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom (w ataku Bartłomiej Grzechnik) przegrali 2:3 z Avią Świdnik. T. Klocek
Czarni Radom ulegli w sparingowym spotkaniu 2:3 drugoligowej Avii Świdnik. Radomianie będą trenować do piątku, a przygotowania do rundy play off pierwszej ligi wznowią w świąteczny poniedziałek.

Wojciech Stępień, trener Czarnych wykorzystał sparing do sprawdzenia dyspozycji wszystkich zawodników. Na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy. Radomianie pierwsze dwa sety rozegrali w składzie z Robertem Pryglem, Bartłomiejem Nerojem, Kamilem Gutkowskim, Marcinem Kocikiem, Januszem Gałązką, Maciejem Kałaszem i Rafałem Pszennym jako libero.

W kolejnych zagrali pozostali zawodnicy. W każdej z partii nie brakowało dobrych zagrań, ale też prostych błędów. Seriami trudnych zagrywek popisali się Prygiel, Neroj i Jakub Wachnik. Szereg punktów dały radomianom ataki Prygla, a po zmianie składu Jakuba Radomskiego i Wachnika. Dwa ostatnie sety były dość wyrównane, ale decydującą, piątą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść goście. Dla Czarnych był to jedyny sparing przed przyszłotygodniowymi meczami pierwszej rundy play off z Kęczaninem Kęty.

- Spokojnie podchodzimy do wyniku - przyznał po meczu Stępień. - Widać po naszej grze, że solidnie pracujemy. W środę rano ćwiczyliśmy w siłowni, więc nie oczekiwałem od zespołu fajnej gry. Zawodnicy są nieco zmęczeni. Trenujemy do piątku. Sobotę i niedzielę spędzimy w rodzinnych gronach, a w poniedziałek wracamy do przygotowań.

Czarni Radom - Avia Świdnik 2:3 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 23:25).
Czarni: Neroj, Prygiel, Kocik, Gutkowski, Kałasz, Gałązka - Pszenny (libero) oraz Gonciarz, Ferek, Radomski, Wachnik, Grzechnik, Ostrowski, Filipowicz (libero).