Siatkarze Czarnych Radom rozpoczęli walkę w Pucharze Polski (zdjęcia)

/sid/
Jakub Wachnik (w ataku) przypieczętował zwycięstwo Czarnych Radom w meczu Pucharu Polski z Energetykiem Jaworzno Ł. Wójcik
W meczu Pucharu Polski siatkarze Czarnych Radom wygrali 3:0 z Energetykiem Jaworzno i jako pierwszy zespół awansowali do 4. rundy. Zmierzą się w niej ze zwycięzcą rywalizacji TKS Nascon Tychy - Energa Pekpol Ostrołęka. Pozostałe spotkania 3. rundy zaplanowano na najbliższą środę.

Zanim kibice ochłonęli po ligowym spotkaniu Czarnych, ponownie zameldowali się w miejskiej hali, aby wspierać zespół w meczu Pucharu Polski. Rywalem Czarnych, podobnie jak w sobotnim meczu ligowym był Energetyk Jaworzno.

Radomianie zapewniali, że spotkanie pucharowe potraktują poważnie. Nie zawiedli. Zagrali nawet ambitniej i z większym zaangażowaniem niż w meczu ligowym.

Trener Wojciech Stępień zdecydował się na wystawienie odmiennego składu niż w dotychczasowych spotkaniach i nie przeprowadził w trakcie meczu żadnej zmiany. Robert Prygiel, grający drugi trener, nawet nie uczestniczył w rozgrzewce. Przez całe trzy sety zagrali ci sami zawodnicy.
Radomianie rozpoczęli pierwszą partię od prowadzenia 5:3 i przez cały czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Goście byli w stanie nawiązać walkę jedynie w momentach, gdy miejscowym przytrafiły się błędy.

W kolejnych dwóch setach przewaga miejscowych była jeszcze bardziej widoczna. Poprawnie funkcjonował blok, nie było wielu błędów w ataku, dzięki czemu przewaga Czarnych rosła z minuty na minutę. Zwycięstwo radomian i awans do kolejnej rundy przypieczętował atakiem Jakub Wachnik.

- Po sobotnim meczu mieliśmy kaca moralnego - przyznał Robert Prygiel, grający drugi trener Czarnych. - Chociaż wygraliśmy, nie byliśmy zadowoleni ze swojej postawy. Okazało się, że można zagrać lepiej i zagraliśmy znaczniej lepiej. Poprawiliśmy przyjęciu, wzrosła skuteczność ataku.

Drużyna z Radomia musi poczekać na rywala w kolejnej rundzie. Pozostałem spotkania 3. rundy rozegrane zostaną w najbliższą środę. Zagrają w nich Camper Wyszków ze Ślepskiem Suwałki, Czarni Wirex Rząśnia z BBTS Bielsko-Biała, TKS Nascon Tychy z Energą Pekpol Ostrołęka, Kęczanin Kęty z Jadarem Siedlce, Gwardia Wrocław z Cuprum Lubin, KS Milicz z AZS Stal Nysa i AZS UAM Poznań z MKS Banimex Będzin. Rywalem Czarnych będzie zwycięzca pojedynku TKS Nascon Tychy - Energa Pekpol Ostrołęka. W kolejnej rundzie zagrają już zespoły ekstraklasy.

Czarni Radom - Energetyk Jaworzno 3:0 (25:21, 25:16, 25:16).
Czarni: Gonciarz, Ferek, Radomski, Wachnik, Grzechnik, Gałązka - Pszenny (libero).