Siatkarze Czarnych Radom w finale pierwszej ligi

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom po raz trzeci pokonali Cuprum Lubin i awansowali do finału pierwszej ligi. Na zdjęciu Janusz Gałązka (z lewej) i Jakub Wachnik blokują atak Michała Żuka T. Klocek
Siatkarze Czarnych Radom w drugim podejściu zakończyli rywalizację w półfinale play off pierwszej ligi. W czwartym meczu pokonali 3:0 Cuprum Lubin, wygrywając półfinałową walkę 3:1.

Po przegranym, środowym spotkaniu, Czarni, wciąż prowadzili w półfinale 2:1 i od awansu do finału dzieliło ich jedno zwycięstwo. Trener Wojciech Stępień, zapowiadał, że do kolejnej potyczki z Lubinem, zespół musi podejść z większą pokorą i determinacją.

Czarni zaczęli od mocnego uderzenia. Po punktowych blokach Bartłomieja Neroja i Bartłomieja Grzechnika, asie Kamila Gutkowskiego i ataku Roberta Prygla prowadzili 6:1. Gospodarze nie byli w stanie zmniejszyć przewagi. W końcówce seta przy zagrywce Wachnika przewaga radomian urosła do 10 punktów i taka utrzymała się do końca partii.

Miejscowi nie zamierzali poddać się po przegranym pierwszym secie. W kolejnej odsłonie, po początkowym prowadzeniu radomian gra się wyrównała, ale na krótko. Skuteczna gra w ataku i bloku, a przede wszystkim trudne zagrywki, pozwoliły Czarnym wypracować przewagę. Seta zakończył atakiem Prygiel.

Początek trzeciej partii to prowadzenie miejscowych, które utrzymywali do stanu 18:15, ale po znakomitej serii, w której kluczową rolę odegrały zagrywki Prygla i skuteczne bloki, to radomianie wyszli na prowadzenie (18:22). Atak Wachnika zakończył seta, mecz i rywalizację w półfinale.

W finale Czarni zmierzą się ze zwycięzcą pary BBTS Bielsko-Biała - Energa Pekpol Ostrołęka.

Cuprum Lubin - Czarni Radom 0:3 (15:25, 18:25, 20:25), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:3, awans do finału Czarnych.
Czarni: Neroj, Prygiel, Wachnik, Gutkowski, Grzechnik, Gałązka - Filipowicz (libero) oraz Gonciarz.