Siatkarze Czarnych Radom wywalczyli w Augustowie komplet punktów

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom pokonali 3:1 Centrum Augustów
Siatkarze Czarnych Radom pokonali 3:1 Centrum Augustów T. Klocek
Długa podróż nie przeszkodziła drugoligowym siatkarzom Czarnych Radom w wywalczeniu kompletu punktów w Augustowie. Podopieczni Wojciecha Stępnia pokonali 3:1 miejscowe Centrum.

Przed spotkaniem trener radomian przyznawał, że długa podróż może mieć wpływ na dyspozycję jego podopiecznych.

- Podróż tylko trochę wpłynęła na naszą grę, ale w niewielkim stopniu - stwierdził po meczu Stępień. - Zagraliśmy na niezłym poziomie i cała drużyna miała udział w zwycięstwie.

W przegranym przez radomian secie, szkoleniowiec Czarnych wprowadził do gry zmienników. Początkowo spisywali się bardzo dobrze i wypracowali kilkupunktową przewagę. Stracili ją jednak w jednym ustawieniu i ostatecznie przegrali tę odsłonę. Gospodarze, którzy zapowiadali rewanż za porażkę w Radomiu, w trzecim secie, do końca walczyli o chociaż jeden punkt, który ułatwiłby im walkę o uniknięcie gry w rundzie play out. Czwartego seta, na przewagi wygrali jednak radomianie.

- Rywale zaprezentowali się bardzo dobrze - ocenił po meczu Stępień. - Wykorzystali atut własnej hali i walczyli. Jesteśmy zadowolenie z trzech punktów.

Dzięki zwycięstwu, radomianie zachowali pozycję lidera. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej są pewni udziału w play off. Następne spotkanie ligowe Czarni zagrają 11 stycznia. W drugoligowych rozgrywkach zaplanowana została bowiem przerwa, ze względu na ćwierćfinałowe turniej mistrzostw Polski juniorów, które rozegrane zostaną w najbliższy weekend. Podopieczni Stępnia nie będą odpoczywać. W sobotę zagrają w towarzyskim turnieju w Rzeczycy.