Siatkarze Czarnych Radom zagrają o złoto!

/sid/
Czarni Radom zagrają o złoty medal mistrzostw Polski juniorów
Czarni Radom zagrają o złoty medal mistrzostw Polski juniorów Sz. Wykrota
Drużyna Czarnych Radom zagra w wielkim finale mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Sitkowskiego będą obrońcy tytułu mistrzowskiego, Joker Piła.

W półfinale, radomianie zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Po dwóch wyrównanych setach, trzecią partię radomscy siatkarze wygrali bardzo wysoko. W kolejnej gdańszczanie rzucili się do walki. Był to najbardziej zacięty set. Radomska drużyna przegrywała 19:24, jednak zdołała wyjść na prowadzenie 25:24. W końcówce Czarnym zabrakło jednak szczęścia i Trefl doprowadził do tie breaka. W decydującym secie radomianie nie popełniali błędów, wygrywając i zapewniając sobie medal. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Łukasz Łapszyński.

- W finale będziemy walczyć o zwycięstwo - zapowiada trener Sitkowski. - Mamy świadomość, że już odnieśliśmy sukces, ale nie poprzestaniemy na tym.

W drugim półfinale gospodarze Joker Piła, pokonali 3:1 Bzurę Ozorków. W sobotę rozegrane zostaną decydujące o medalach mecze. W spotkaniu o "złoto" zagrają Czarni z Jokerem. O "brąz" walczyć będą Trefl i Bzura.

Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:2 (25:22, 23:25, 25:16, 27:29, 15:11)
Czarni: Gonciarz, Romać, Ferens, Łapszyński, Ostrowski, Grzechnik - Filipowicz (libero) oraz Zugaj, Pszenny, Michalski, Orczyk, Skwarek.
Bzura Ozorków Joker Piła 1:3