Siatkarze Enea Czarni Radom wygrali „mecz o życie" z beniaminkiem z Częstochowy. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Radosław Olchowski
Mecz Enea Czarnych Radom w Częstochowie. Więcej na kolejnych zdjęciach
Mecz Enea Czarnych Radom w Częstochowie. Więcej na kolejnych zdjęciach archiwum
W czwartek 7 grudnia meczu 10. kolejki siatkarskiej PlusLigi Enea Czarni Radiom rywalizowali z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa. Mecz w Częstochowie była za przysłowiowe sześć punktów. Radomianie wygrali 3:2. To ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Enea Czarni Radom wygrali „mecz o życie" z beniaminkiem z Częstochowy

PlusLiga: Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa - Enea Czarni Radom 2:3
Sety: 25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15.
Exact Systems Hemarpol Częstochowa : Keturakis, Kogut, Janus, Sobański, Dulski, Hain, Takahashi (libero) oraz Borkowski,
Czarni: Todorović, Meljanac, Hofer, Rajsner, Kufka, Formela, Nowowsiak (libero) oraz Buszek, Gniecki, Ostrowski.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Enea Czarnych Radom w Częstochowie

Set otwarcia radomianom nie wyszedł. Miejscowi punktowali niesamowicie, a gracze Enea Czarnych nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom. Skuteczność w ataku, punktowe bloki oraz akcje po kontrach - były domeną miejscowych. Czarni tylko momentami pokazywali plusligowy potencjał. Ostatecznie po asie z pola zagrywki, gospodarze prowadzili w tym spotkaniu 1:0 w setach.

W drugim secie radomianie nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Przy wysokim wyniku setbola obronił Konrad Formela. Ale za moment atak z tak zwanej krótkiej zakończył drugą partię na korzyść Norwida.

Przed trzecią partią radomianie musieli poprawić wszystkie elementy. No i nie dość, że wygrali trzeciego seta, to jeszcze dołożyli na swoje konto czwartą partię. O ile wcześniejszego seta Czarni wygrali na przewagi, o tyle potem wręcz zdeklasowali gospodarzy. Kluczowa była statystyka w punktowych blokach. Wszak Czarni blokowali dziesięć razy, a Norwid tylko pięciokrotnie.

W kluczowym secie radomianie zaczęli wybitnie. Kiedy Michał Ostrowski huknął z krótkiej ekipa trenera Woickiego prowadziła 7:3. Za moment było 8:4, bo Brodie Hofer zaatakował z prawego skrzydła. W bloku szalał Ostrowski, który w pojedynkę zablokował Damiana Koguta. Ten sam zawodnik zatrzymał środkowego popularnego Norwida i radomianie mieli już wybitny dystans (11:6). Do końca rywalizacji Enea Czarni wiedli prym, a kluczowy punkt zdobył dla przyjezdnych Hofer.

Zobaczcie decydujące momenty tie-breka oraz radość siatkarzy i kibiców Enea Czarnych Radom po zwycięstwie w Częstochowie

To pierwsze zwycięstwo radomian w tym sezonie PlusLigi. Mimo to nasz zespół pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Najbardziej wartościowym siatkarzem meczu w hali sportowej w Częstochowie został Brodie Hofer

Oto komentarze po meczu w Częstochowie

Kolejne starcie o punkty radomianie rozegrają u siebie. W poniedziałek 11 grudnia podejmą w hali Radomskiego Centrum Sportu Asseco Resovię Rzeszów. Początek konfrontacji o godzinie 17:30.