Siatkarze Enea Czarnych Radom podejmą Stal Nysę. Dla obu drużyn PlusLigi to kluczowy mecz fazy zasadniczej [ZDJĘCIA]

Radosław Olchowski
Siatkarze Enea Czarnych Radom mają coraz mniej szans, by zapewnić sobie byt w PlusLidze. archiwum Enea Czarni Radom
W meczu 23. kolejki PlusLigi siatkarze Enea Czarnych Radom podejmą w poniedziałek 26 lutego PSG Stal Nysę. Jeśli radomianie przegrają, to jedną nogą będą w rozgrywkach o klasę niżej.

Mecz pomiędzy Wojskowymi, a Stalą odbędzie się w poniedziałkowy wieczór 26 lutego. Początek rywalizacji w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga o godzinie 20:30.

Nie ulega wątpliwości, że jedni i drudzy mają o co walczyć. Czarni - wiadomo, od początku sezonu usilnie rywalizują o byt, o utrzymanie w elicie. Na razie wychodzi to słabo, bo po 22 meczach radomianie okupują ostatnie miejsce w klasyfikacji i do bezpiecznej pozycji tracą osiem punktów.
Tymczasem spadek nie grozi ekipie z Nysy, ale ekipa trenera Daniela Plińskiego musi bić się o triumf w Radomiu. Wszak „Stalowcy” zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli i na razie są poza awansem do play – ff. A dla tego klubu to priorytet na ten sezon. Dlatego ewentualne ich zwycięstwo w Radomiu znacznie przybliży nyski zespół do osiągnięcia celu.

W czterech ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami górą byli siatkarze Stali, którzy każdy z pojedynków wygrywali w stosunku 3:1. Wojskowi ostatni raz ograli tego rywala w sezonie 2021/2022. Wówczas u siebie pokonali przeciwników 3:1 po czterosetowym boju.

Wracając do poniedziałkowego starcia to już wiadomo, że podopieczni trenera Waldo Kantpra przystąpią bez jednego z przyjmujących. Podczas jednego z treningów przed meczem ze Stalą Tomasz Piotrowski doznał bowiem kontuzji kciuka. Przyjmującego Enea Czarnych czeka długa przerwa, dlatego w tym sezonie już raczej nie zobaczymy tego gracza na boisku.

- W związku z urazem, jakiego Tomasz Piotrowski doznał podczas jednego z treningów podczas przygotowań do zbliżającego się meczu z PSG Stalą Nysa, siatkarza czeka przerwa w grze i treningach z zespołem Enea Czarnych Radom – brzmi komunikat radomskiego klubu.

Urazu przyjmujący radomian nabawił się podczas jednego z treningów. Po szczegółowych badaniach okazało się, że kontuzja kciuka jest na tyle poważna, że wymaga zabiegu operacyjnego. W związku z tym, Tomasza Piotrowskiego czeka przerwa od treningów oraz gry w barwach radomskiego zespołu.

W innych meczach 23. kolejki PlusLigi: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki, Bogdanka LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie, Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel, Barkom Kazhany Lwów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle, GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovia Rzeszów – Norwid Częstochowa.