Siatkarze Enei Czarnych Radom na ostatnim miejscu w memoriale Józefa Gajewskiego. Radomianie przegrali dwa turniejowe mecze

Radosław Olchowski
W memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach siatkarze Enei Czarnych Radom nie wygrali ani jednego set. archiwum Ślepsk Suwałki
Na koniec ósmego tygodnia przygotowań do sezonu gry w PlusLidze siatkarze Enei Czarnych Radom sprawdzali dyspozycję w Suwałkach. Mecze z gospodarzami - Ślepskiem Malow i Bogdanką LUK Lublin radomianie kończyli bez jakiejkolwiek zdobyczy.

Enea Czarni Radom przegrali dwa przedsezonowe sparingi

Podczas memoriału Józefa Gajewskiego radomianie rozegrali dwa mecze z innymi przedstawicielami ekstraklasy i oba te starcia gładko przegrali. Radomianie nie zdobyli w stolicy polskiego zimna ani jednego seta. W półfinałowym starciu mierzyli się z gospodarzami i nie mieli nic do powiedzenia.

O tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ

Z kolei w pojedynku o trzecie miejsce „Wojskowi” także zaprezentowali przeciętną dyspozycję. Najwięcej punktów po stronie drużyny z Lublina zdobył Maciej Krysiak (20 punktów), natomiast wśród Czarnych brylował Bartosz Gomułka (17 oczek).
W innych elementach siatkarskiego abecadła też w większości lepsi byli gracze z Lublina. W skuteczności ataku 52% do 41%, w punktowych blokach 6:4, zaś w asach serwisowych 4:3. W przyjęciu zagrywki był remis, bo oba zespoły przyjmowały dobrze na poziomie 38%, ale już w perfekcyjnym odbiorze serwisu Bogdanka brylowała (30% do 18%).

Warto dodać, że Czarni występowali bez swoich dwóch kluczowych zawodników. Rozgrywający Vuk Todorowić i przyjmujący Brodie Hofer nadal przebywają z kadrami Serbii i Kanady. Do drużyny z Radomia dołączą pod koniec bieżącego tygodnia.
Tymczasem zawody w Suwałkach padły łupem Trefla Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w finale zmagań pokonał Ślepska 3:1.

Wyniki XIV Memoriału Józefa Gajewskiego

Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:18, 25:15).
Trefl Gdańsk - BOGDANKA LUK Lublin 3:2 (19:25,25:21, 27:25, 23:25,15:10)
Mecz o trzecie miejsce: Bogdanka LUK Lublin - Enea Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:21, 25:20).
Finał: Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:23, 22:25, 20:25).

Enea Czarni Radom: Michał Ostrowski, Wojciech Kraj, Rafał Buszek, Konrad Formela, Tomasz Piotrowski, Nikola Meljanac, Bartosz Gomułka, Maciej Nowowsiak, Igor Gniecki, Wiktor Rajsner. Trener: Paweł Woicki.