Siatkarze Jadaru Radom wygrywają w Siedlcach

/sid/
Mariusz Gaca (na zdjęciu przodem) oraz pozostali siatkarze Jadaru Radom wygrali 3:1 z KPS Siedlce Sz. Wykrota
W meczu 3. rundy Pucharu Polski siatkarze Jadaru Radom pokonali 3:1 drugoligowy Klub Przyjaciół Siatkówki Siedlce.

Na początku pierwszej partii gospodarze wyszli na prowadzenie 4:2, ale radomianie szybko zlikwidowali stratę i od stanu po 6, zaczęli powiększać przewagę. Miejscowym nie udało się już nawiązać walki. Jadar wygrał pierwszego seta.

Drugoligowiec nie zamierzał jednak poddać się bez walki. Początek drugiej odsłony to ponowne prowadzenie gospodarzy, które zdołali utrzymać do stanu 11:10. Później do głosu doszli radomscy siatkarze, pewnie wygrywając drugą partię.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Przez dłuższy czas żadnej z drużyn nie udawało się wypracować wyraźnej przewagi. Dopiero w końcówce, gospodarze "odskoczyli" na trzy punkty i wygrali ostatecznie tę odsłonę. W końcówce partii kontuzji nabawił się Adrian Stańczak. Na pozycji libero zastąpił go Maciej Wołosz.

W czwartym secie obie drużyny zdobywały punkty seriami. Chwilami zanosiło się na wyrównanie stanu meczu przez gospodarzy, którzy ambitnie walczyli o każdą piłkę. Końcówka na-leżała jednak do radomian, którzy wygrali seta, cały mecz i awansowali do czwartej rundy Pucharu Polski.

KPS Siedlce - Jadar Radom 1:3 (20:25, 19:25 25:22, 22:25), awans do 4. rundy Jadar.
Jadar: Górski, Bucki, Ivarsson, Radomski, Kałasz, Gaca - Stańczak (libero) oraz Mikołajczak, Wołosz.