Siatkarze KKS-u Kozienice idą jak burza. Drugoligowcy z Puszczy Kozienickiej pokonali bez starty seta czołowy w klasyfikacji Necko Augustów

Radosław Olchowski
Siatkarze KKS -u Kozienice wygrali kolejny mecz w 2 Lidze. Tym razem z czołowym Necko Augustów. archiwum KKS Kozienice
Kolejny mecz o drugoligowe punkty siatkarze Enei KKS -u Kozienice rozgrywali na swoim boisku. No i kozieniczanie wypunktowali czołowe Necko Augustów, wygrywając 3:0.

2. Liga siatkarzy: Enea KKS Kozienice – Necko Augustów 3:0
Sety: 25:20, 25:22, 25:17.

KKS: Ranecki, Bartnik, Baranowski, B. Koryciński, Kałasz, A. Ostrowski, Głogowski (libero)

Necko: Taudul, Cholewiński, Deptuła, Kędra, Sutryk, Buczek, Krupiński (libero) oraz Szlejter, Konieczny, Rudzki, Żółtański.

Siatkarze z Kozienic nie biorą jeńców... Gospodarze wypunktowali rywali z Warmii i Mazur zdecydowanie.

- Co to był za mecz w wykonaniu kozieniczan. Siatkarze KKS-u Kozienice pewnie pokonali w trzech setach zespół z Augustowa, dotychczasowego wicelidera 2 Ligi. Podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality rozegrali bardzo dobre zawody i dopisali sobie trzy punkty – piszą przedstawiciele kozienickiego klubu.

Sobotni mecz zaczął się od fantastycznych zagrywek miejscowych. Przy stanie 2:2 na zagrywkę wszedł Karol Bartnik i posłał dwa asy serwisowe z rzędu. Za chwilę kolejnego dołożył Adam Ostrowski i już na wstępie KKS wygrywał 7:4. Dodatkowo w drużynie z Kozienic super funkcjonował blok. W końcówce seta goście złapali kontakt (19:18), ale miejscowi odpowiedzieli trzema blokami i dobrymi atakami. Ostatecznie wygrali partię do 20.
Kolejną odsłonę gospodarze wygrali minimalnie. W kluczowym momencie Michał Kałasz i Wojciech Ranecki postawili skuteczny blok. Było zatem 25:22 i 2:0 w setach dla KKS -u.

- Trzeci set to kolejny nasz dobry początek, chociaż tym razem tak szybko nie odjechaliśmy. Po raz kolejny zagrywką męczył rywali Karol Bartnik. Dobre piłki słali też Wojtek Ranecki i Bartek Koryciński. Po drugiej stronie siatki gra się posypała – relacjonowała strona klubowa z Kozienic.

Necko nie dało rady zastopować ekipy trenera Grzelczaka. Tym samym pierwszą część sezonu kończymy z dorobkiem 26 punktów, 8 zwycięstw i 3 porażek, w tym dwóch po tie-breakach.
Kolejny mecz o drugoligowe punkty kozieniczanie rozegrają u siebie. W środę 13 grudnia KKS podejmie SMS II Spała. Początek o godzinie 19 w hali przy ulicy Głowaczowskiej. Wstęp jest bezpłatny.