Siatkarze KKS-u Kozienice z trzynastym zwycięstwem w rozgrywkach. Nie bez trudu, ale pokonali KS Błonie

Radosław Olchowski
Siatkarze KKS Kozienice nie bez trudu, ale pokonali KS Błonie.
Siatkarze KKS Kozienice nie bez trudu, ale pokonali KS Błonie. archiwum KKS Kozienice
Drugoligowi siatkarze Enea KKS -u Kozienice wygrali kolejny mecz o punkty. Tym razem pokonali w czterech setach na swoim boisku KS Błonie.

Podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality rozpoczęli zgodnie z planem, czyli od łatwej wygranej w secie otwarcia. Wówczas gospodarze nie pozwolili ugrać rywalom więcej niż 20 punktów. Kozieniczanie imponowali w ataku, kilkukrotnie stawiali szczelny blok. Zresztą wiele kłopotów przyjezdni mieli też z zagrywką gospodarzy.

Drużyna z Puszczy Kozienickiej już nie tak łatwo, ale poprawiła rywalom w drugiej odsłonie. No i chyba miejscowi zbyt szybko uznali, że jest „po meczu”. Nisko notowany w klasyfikacji zespół z Błonia zmniejszył straty, bo trochę nieoczekiwanie wygrał końcówkę następnego seta. Niewiele brakowało, by przedostatnia drużyna w tabeli doprowadziła do tie – breaka. Na szczęście dla ekipy trenerów Grzelczaka i Kality tym razem wyrównana odsłona padła łupem ich podopiecznych.
KKS zanotował zatem trzynaste zwycięstwo w rozgrywkach i nadal jest wiceliderem wiceliderem w tej grupie 2. ligi.
Tymczasem najbliższy mecz kozienicki zespół rozegra w sobotę 3 lutego. Wówczas na wyjeździe zmierzy się z Camperem Wyszków.

Enea KKS Kozienice – KS Błonie 3:1 (25:17, 25:22, 22:25, 25:22)

W innych meczach 17. kolejki: Sparta Grodzisk Mazowiecki – Necko Augustów 3:1, SMS PZPS II Spała – Polcanex Kobyłka 3:0, Trójka Międzyrzecz Podlaski – Camper Wyszków 3:1, MOS WOLA Warszawa – Metro Warszawa 1:3. Mecz Volley Ostrołęka – Lechia II Tomaszów Mazowiecki odbędzie się w środę 24 stycznia.